18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Syn marnotrawny

Skruszony Cejrowski wraca do TVP. Wielka reaktywacja

Bartłomiej Ciepielewski
15.02.2021  14:31
Wojciech Cejrowski wraca ze spuszczoną głową do TVP
Wojciech Cejrowski wraca ze spuszczoną głową do TVP Fot: JAN KUCHARZYK/ EAST NEWS

Znany podróżnik Wojciech Cejrowski wraca na antenę Telewizji Polskiej. Po dwóch latach przerwy władze TVP wyraziły zgodę na nowe występy kontrowersyjnego celebryty.

Jak poinformował portal Wirtualne Media, program "Wojciech Cejrowski - boso przez świat" powróci na antenę telewizyjnej Dwójki. Pierwszy odcinek reaktywowanej serii zostanie wyemitowany 28 lutego o godzinie 18:30.

Za co wyleciał Cejrowski?

Polski podróżnik po dwóch latach przerwy powrócił na antenę TVP. Jak sam przyznał, jego zwolnienie spowodowane było krytyką skierowaną w stronę Jarosława Kaczyńskiego.

Kilka lat temu Cejrowski ogłosił że, prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiada za "rzeź niewiniątek", gdyż nie zdecydował się na całkowity zakaz aborcji w kraju. Kolejnym powodem zakończenia współpracy mogło być spalenie flagi Unii Europejskiej na antenie TVP Info. Telewizja wycięła fragment kontrowersyjnego nagrania z programu "Minęła 20".

Nie odszedłem, lecz zostałem wywalony w trakcie obowiązywania umowy i nie proponowano mi żadnej innej, na którą mógłbym się zgodzić lub nie. Obiecano Państwu, że to jedynie czasowe zawieszenie. Nikt z TVP ze mną o tym nie rozmawiał, a o przywracaniu tym bardziej - poinformował wówczas Cejrowski.

Na słowa Cejrowskiego odpowiedział ówczesny szef TAI, który stwierdził, że podróżnik potrzebuje czasu na refleksję, gdyż na antenie Telewizji Polskiej "nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu".

Wojciech Cejrowski od 2017 roku współpracuje z PR Trójką. W przeszłości jego podróżnicze programy emitowano na antenie TV Puls oraz TVN Style.

Czytaj także
Przeczytaj więcej