18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sporty walki czy już mordobicie?

Krwawe walki wchodzą do Polski. "Kalectwo, śmierć, masakra"

Wojciech Kozicki
07.11.2019  18:29
Brutalne sporty walki w Polsce - Wotore to będzie masakra?
Brutalne sporty walki w Polsce - Wotore to będzie masakra? Fot: YouTube

Boks, KSW i Fame MMA to już za mało? Polacy najwyraźniej chcą krwi i bezlitosnego mordobicia niczym w "Mortal Kombat". Do Polski wkracza więc Wotore, czyli krwawe i brutalne gale sportów walki.

KSW jest dla was zbyt grzeczne? Celebryci w Fame MMA to dla was mięczaki? Być może zainteresuje was Wotore, czyli gale wywodzące się z amerykańskich widowisk "bare-knuckling", gdzie zawodnicy masakrują się gołymi rękami. Jak zapowiada Damian Poprawa, w Polsce organizatorzy posuną się znacznie dalej.

Wotore jest organizacją promującą sztuki walki bez zabezpieczeń z pełnym wachlarzem technik obejmujących kopnięcia, uderzenia kolanem, ciosy łokciami, głową, rękami, a także dźwignie na stawy, rzuty i obalenia – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Wotore - walki jak w filmach?

Poprawa w rozmowie z „Wirtualną Polską” zapowiedział, że Wotore będzie brutalne, a walki mają przypominać filmowe widowiska. Odbędą się np. w zakładach karnych, jaskiniach, ruinach, kopalniach i fabrykach. Nie będzie praktycznie żadnych zasad.  Nie będzie można jednak kopać w głowę przeciwnika w pozycji parterowej oraz zakładać dźwigni na małe stawy. Zabronione będą ciosy w krtań i tchawicę. Nie będzie podziału walk ze względu na kategorie wagowe, a każda będzie trwała tylko jedną rundę bez limitu czasowego. Walkę zakończy poddanie przeciwnika, K.O., opuszczenie lub wyrzucenie z areny.

Wotore - gala i zawodnicy

Zdaniem Poprawy, Wotore będzie gigantycznym sukcesem. Pierwsi zawodnicy zostaną ogłoszeni już 29 listopada, a pierwsza gala Wotore odbędzie się  18 stycznia 2020 roku. Organizatorzy najwyraźniej nie obawiają się krwawej jatki i kontuzji zawodników. Na Facebooku organizacji pojawiają się ciekawostki np. o brutalnym i dożywotnim oślepieniu przeciwnika.

Zobacz także
Każdy sport, nie tylko kontaktowy, ma ryzyko wpisane w pasję. Takim przykładem może być kontuzja Karola Bieleckiego, jednej z największych gwiazd polskiej piłki ręcznej. Doszło do pęknięcia gałki ocznej w meczu Polski z Chorwacją dziewięć lat temu. Nad bezpieczeństwem naszych zawodników będzie czuwać skład sędziowski i zespół medyczny – uspokaja Poprawa. (wp.pl)

Organizatorzy zapowiadają, że transmisja z gali odbędzie się w w systemie pay-per-view, a licencją zainteresowani są klienci w Niemczech i w USA.

Kalectwo, śmierć, tego dzisiaj gawiedź potrzebuje – uważa Advocatus Diaboli. (youtube.com/Wotore)
Szykuje się takie WWE tylko bez teatrzyku to będzie masakra – przewiduje juch. (youtube.com/Wotore)
Kto normalny za 50k będzie brał udział, żeby stracić zdrowie, a nawet życie? I to jeszcze nie w sportowej formule? Myślę, że kwota zdecydowanie za mała jak na słowa w trailerze – podejrzewa Lucjan. (youtube.com/Wotore)

Wotore w Polsce - brutalne sporty walki czy po prostu mordobicie?

logo Tu się dzieje