18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ludzie są w szoku

Dramat fanów serialu "ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH". Wstrząsająca decyzja

27.11.2021  09:04
Do "Świata według Kiepskich" dotarła polityczna cenzura?
Do "Świata według Kiepskich" dotarła polityczna cenzura? Fot: Rafał Witczak/East News

"Świat według Kiepskich" nadawany jest w Polsacie już od ponad 20 lat, serial przeżywał swoje wzloty, upadki, chwile radosne i wielkie tragedie. Czegoś takiego jak dziś jednak jeszcze nie było. Widzowie są w totalnym szoku.

Już na początku grudnia  na ekranach pojawią się dwa ostatnie odcinki z ostatniego sezonu serialu. Ten emitowany był na antenie Polsatu zawsze w środy o godzinie 20.00. Teraz fani przygód Ferdka Kiepskiego dostali od stacji ostry cios w policzek. Emisję przesunięto na godzinę 2.25 i 3.00 w nocy z 1 na 2 grudnia!

Skąd tak szalony pomysł? Dlaczego widzowie, aby zobaczyć ukochany serial, muszą zarywać noc? Co w głowach mieli włodarze Polsatu? Cóż... Wszystko to ponoć wina polityki!

Polityka w "Świecie według Kiepskich"

PiS dotarło już nawet do "Kiepskich"? Dwa ostatnie odcinki serialu zawierają w sobie wiele politycznych odniesień. Oba pojawiły się już w serwisie Polsat Box Go, a to oznacza, że można podejrzeć sobie, jak zakończy się sezon.

W przedostatnim odcinku część mieszkańców osiedla Ferdka Kiepskiego będzie próbowała pozyskać dla wspólnoty mieszkaniowej środki unijne. Przygotują specjalny występ, będą deklamować poezję po niemiecku, a ich starania przerwie atak niezadowolonych przeciwników Unii Europejskiej, którzy nie życzą sobie w Polsce Zachodu i zaatakują w maskach Putina.

Ostatni odcinek zawiera zaś sporo odniesień czysto polsko-pisowskich, znajdą się tu "zdradzieckie mordy" Jarosława Kaczyńskiego i wspominki konstytucji, której nie należy łamać, będzie wielki protest mieszkańców i w końcu zainteresowanie mediów. - Jak daleko posunie się władza, kiedy zacznie zamykać teatry, kabarety, palić biblioteki i miejskie szalety? Kiedy zada ostateczny cios? Kiedy zacznie kneblować nasz wolny wciąż głos? - będą mówić mieszkańcy kamienicy do kamery.

Polsat cenzuruje "Kiepskich"?

Czy to właśnie przez jawne odniesienia do polskiej polityki "Świat według Kiepskich" został usunięty z ramówki i wrzucony gdzieś w godziny nocne, gdy prawie wszyscy smacznie już śpią? Polsat zarzeka się, że żadnej cenzury nie było, to tylko "modyfikacja ramówki". Czyżby?

Biorąc pod uwagę zawartość tych odcinków serialu, gdzie znajdują się niemal bezpośrednie nawiązania do polityki, a lepiej powiedzieć — polityków, to niestety przejaw autocenzury. Trochę żal, że stacja, świadomie przecież, chowa w ten sposób niewygodne politycznie dla siebie treści

- mówi serwisowi Press medioznawca prof Stanisław Jędrzejewski.