18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pokonał pytanie za milion

Wygrał "Milionerów". Kim jest Jacek Iwaszko?

Wojciech Kozicki
24.09.2021  09:17
Jacek Iwaszko wygrał Milionerów? Kim jest i jakie było pytanie za milion?
Jacek Iwaszko wygrał Milionerów? Kim jest i jakie było pytanie za milion? Fot: Bartosz KRUPA/East News, Instagram/Pędzące Żółwie

Po raz kolejny w „Milionerach” zostało zadane pytanie za milion i padła prawidłowa odpowiedź. Jacek Iwaszko stał się nagle bardzo bogaty. Kim jest nowy zwycięzca „Milionerów” i czym są Pędzące Żółwie?

Jacek Iwaszko poprawnie odpowiedział na pytanie za milion w „Milionerach” i triumfalnie odebrał czek na milion złotych od Huberta Urbańskiego. Czy wykształcenie i doświadczenie zawodowe pomogły mu wygrać program? Jacek Iwaszko jest z wykształcenia muzykologiem. Pracuje w bibliotece w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Gra na gitarze i akordeonie, śpiewa w chórze. Właśnie dlatego bez programu odpowiedział na pytanie za 250 tysięcy złotych i mógł poszczycić się wiedzą na temat tytułowego bohatera opery G. Rossiniego. Wcześniej nie bał się jednak pytań z dziedziny biologii, geografii, matematyki czy literatury i nie korzystał z kół ratunkowych aż do pytania za pół miliona.

Kim jest Jacek Iwaszko. Pędzące Żółwie nabiorą teraz rozpędu?

Jak informuje Plejada, Iwaszko to nie tylko muzykolog, ale także muzyk amator. Po godzinach pracy śpiewa w chórze oraz w męskim zespole wokalnym Gregorianum i Collegium Musicum UW, specjalizującym się w muzyce XVI w. Gra również na gitarze oraz akordeonie w zespole Pędzące Żółwie, który wykonuje muzykę inspirowaną rytmami latynoamerykańskimi. Dla relaksu struga w drewnie.

W wygranej pomogło mu przede wszystkim zawodowe doświadczenie jego mamy, do której wykonał „telefon do przyjaciela”. Pytanie za 500 tys. złotych okazało się problematyczne, ponieważ muzykalny uczestnik nie znał jednostki miary reaktywności reaktora jądrowego. Na szczęście mama dała radę.

Mama, przyjaciel, zawodowo czyta książki, bo jest redaktorem. Ma wiedzę z różnych dziedzin. Może mieć wiedzę, której ja nie mam. Mimo że obiecałem, że zadzwonię dopiero przy pytaniu za milion, złamię obietnicę. Zadzwońmy do mojej mamy – powiedział Iwaszko Urbańskiemu.

Jacek Iwaszko ma żonę Joannę i dwoje dzieci: 5-letniego syna i roczną córkę. Jest czwartą osobą, która wygrała milion w polskich “Milionerach”. Poprzedni zwycięzcy to Krzysztof Wójcik (2010), Maria Romanek (2018) i Katarzyna Kant-Wysocka (2019).

Pytanie za milion w „Milionerach”. Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?

A. 1 stycznia 1000 r.

B. 1 stycznia 1001 r. (poprawna odpowiedź)

C. 1 stycznia 2000 r.

D. 1 stycznia 2001 r.