18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

grozi jej 8 lat

ZAWADZKA KPI Z WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI? Nie stawiła się w sądzie

11.05.2022  11:03
Marcelina Zawadzka nie stawiła się w sądzie
Marcelina Zawadzka nie stawiła się w sądzie Fot: VIPHOTO/East News

Marcelina Zawadzka czuje się bezkarna, a może wręcz kpi z wymiaru sprawiedliwości? Trwa ogłaszanie jej wyroku, grozi jej 8 lat więzienia. A ona na wakacjach na drugim końcu świata.

Sądny dzień dla Marceliny Zawadzkiej. W środę 11 maja ogłoszony zostanie wyrok w sprawie olbrzymiego przekrętu finansowego, zwanego karuzelą fakturową. Była miss, prezenterka i celebrytka, jest jedną z 18 osób oskarżonych.

Śledztwo w sprawie prowadziła Prokuratura Regionalna w Łodzi, a całość rozstrzyga się w sądzie w Kaliszu. Proces rozpoczął się już w marcu 2020 roku, jednak mocno się przeciągał - jeden ze świadków uporczywie nie stawiał się w sądzie i kolejne posiedzenia trzeba było przekładać. Na środę 11 maja 2022 wyznaczono w końcu termin wygłoszenia wyroku.

Trzeba liczyć się z tym, że jego odczytywanie i uzasadnianie potrwa wiele godzin. Jest wielu oskarżonych

- mówi w rozmowie z "Faktem" Edyta Janiszewska, rzeczniczka sądu w Kaliszu. Ogłaszanie wyroku miało rozpocząć się - planowo - o godzinie 10 rano.

Zawadzka nie stawiła się w sądzie

17 z 18 zamieszanych w karuzelę fakturową osób, usłyszało zarzut  działania w zorganizowanej grupie przestępczej - oskarżeń takich uniknęła jedynie Marcelina Zawadzka. Celebrytka usłyszała za to inne zarzuty i to aż trzy: prania brudnych pieniędzy, uszczuplania podatku i przyjęcia oraz rozliczania faktur. Do pierwszego się nie przyznaje, o pozostałych twierdzi, że zawinił jej nieuczciwy księgowy - ona ma być niewinna.

Marcelina Zawadzka może trafić do więzienia nawet na osiem lat. Twierdzi, że jest niewinna, swojej winy w sprawie nie dostrzega i chyba nie zamierza podchodzić do oskarżeń poważnie. Skąd taki wniosek? A stąd, że jakiś czas temu wyjechała na wakacje do Dubaju, z Dubaju przeniosła się do Bangkoku i tam przebywa w dniu ogłoszenia wyroku. Na swoim Instagramie zamieszcza widoczki z egzotycznych wakacji, zamiast zdjęć z sali rozpraw.
Co zrobi, jeśli sąd nie będzie dla niej łaskawy?

fot: Instagram/Marcelina Zawadzka
fot: Instagram/Marcelina Zawadzka Fot: Marcelina Zawadzka w Babgkoku. Trwa ogłaszanie wyroku w jej sprawie

logo Tu się dzieje