18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głos czysty jak łza

Zaginiony utwór Freddiego Mercury’ego wyciekł po latach! [AUDIO]

14.10.2022  14:42
Zaginiony utwór Queen ujrzał światło dzienne
Zaginiony utwór Queen ujrzał światło dzienne Fot: Kraft74/Shutterstock

Zespół Queen zaprezentował wcześniej nieznany utwór, w którym śpiewa zmarły ponad 30 lat temu Freddie Mercury. To piosenka pt. „Face It Alone”, do której wokal nagrano niedługo przed śmiercią legendarnego frontmana.

„Face It Alone” to utwór, który powstał zaledwie kilka lat przed śmiercią Mercury’ego. Teraz znajdzie się na reedycji albumu, na którym początkowo miał się pojawić. Reedycja ma planowaną premierę na 18. listopada.

Po tych wszystkich latach wspaniale jest słyszeć całą naszą czwórkę. Tak, Deacy też tam jest. Pracowaliśmy w studiu nad świetnym pomysłem na piosenkę, który nigdy nie został ukończony. Aż do teraz!

- powiedział Brian May, wspominając też o udziale Johna Deacona, który odszedł z zespołu w 1997 roku.

Face It Alone”

Nowy utwór to wielki prezent dla fanów zespołu. Premiera miała miejsce 13 października o godzinie 11 na stacji BBC Radio 2. Piosenka pochodzi z sesji nagraniowej do albumu „The Miracle”, który ukazał się w 1989 roku.

Perkusista Queen, Roger Taylor, sam był zszokowany odkryciem zaginionego utworu. Jednak ścieżka dźwiękowa z głosem Mercury’ego była tak niskiej jakości, że wpierw myśleli, że nie da się jej uratować. Dzięki pracy inżynierów dźwięku oczyszczono nagranie i słychać wszystkie walory i atutu głosu legendarnego wokalisty. „Face It Alone” można przesłuchać w linku poniżej.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także