18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To już starsi ludzie...

Zaraza w Skolimowie! Wielkie gwiazdy w niebezpieczeństwie

18.02.2022  15:58
Zaraza w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie
Zaraza w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie Fot: TRICOLORS/East News

Zaraza ogarnęła Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. W znanym przybytku swoją starość spędzają m.in. Jerzy Połomski czy Zofia Kucówna. Teraz wielkie gwiazdy są dosłownie uwięzione.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie cieszy się nie tylko świetną opinią, ale również na starsze lata faktycznie staje się miejscem bardzo ważnym dla naszych artystów. Niestety, w czasie pandemii koronawirusa nawet tam seniorzy są narażeni na niebezpieczeństwo.

Zobacz także

Zaraza w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Teraz sytuacja znacznie się zaostrzyła. Zaraza weszła w skolimowskie mury. Mieszkańcy tego domu zostali od siebie odizolowani i od miesięcy mają zakaz widzeń z rodziną. To dla nich wyjątkowo smutny i trudny czas.

To jednak odbija się na życiu całego domu. Jego mieszkańcy nie tylko nie widują się ze światem zewnętrznym, ale również nie opuszczają bez powodu swoich pokoi i nie jedzą wspólnie na stołówce. To musi krytycznie wpływać na zdrowie psychiczne seniorów.

W domu opieki mieszka obecnie ok. 50 pensjonariuszy, w tym kilku artystów – m.in. Jerzy Połomski, Zofia Kucówna czy Andrzej Szopa. Mogą oni rozmawiać ze swoimi bliskimi jedynie przez telefon. Nie mogą ich nawet odwiedzać stali goście domu, m.in. Teresa Lipowska czy Irena Santor.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem i nikt nie zachoruje, w przyszłym tygodniu zostanie otwarta weranda w ogrodzie, w którym mieszkańcy będą mogli spotkać się po miesiącach ze swoimi bliskimi

 – dowiedzieli się reporterzy "Super Expressu".

Pozostaje nam żywić nadzieję, że wielcy artyści przynajmniej unikną zakażenia i przechorowania Covid-19, który w ich wieku jest zdecydowanie szczególnie niebezpieczną chorobą. Obyśmy doczekali lepszych i łagodniejszych czasów.