18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To tyle pieniędzy w ogóle istnieje?

Ile piłkarze zarobili na Euro 2020? Brak goli, ale portfel nie boli

24.06.2021  14:46
Zarobki piłkarzy i PZPN na Euro 2020 - czy UEFA oczadziała?
Zarobki piłkarzy i PZPN na Euro 2020 - czy UEFA oczadziała? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Euro 2020 się dla na skończyło, a mecz Polska:Szwecja, chociaż pięknie walczyliśmy, a gole Lewandowskiego dały nadzieję, nie okazał się kluczem do wyjścia z grupy. Polscy piłkarze i PZPN jednak finansowo i tak są zwycięzcami. Ile zarobili za mecze na Euro 2020?

Mecz Polska:Szwecja był gwoździem do trumny, polska reprezentacja nie wyszła z grupy. Finansowo jednak udział w turnieju się opłacał. Jak podaje Polsat News, piłkarski mistrz Europy za mecze na turnieju może zarobić dla swojej federacji maksymalnie 34 miliony euro. Chociaż Polacy odpadli, to PZPN za zdobyty jeden punkt dostał nawet 750 tysięcy euro.

Zarobki na Euro 2020. Piłkarze mają fortunę w nogach

Gdybyśmy cokolwiek wygrali, PZPN dostałby sympatyczny zastrzyk gotówki, bo UEFA za każde zwycięstwo w fazie grupowej płaci 1,5 euro. Za remis można dostać połowę tej sumy. Tym samym Włochy, Holandia i Belgia zarobiły za mecze grupowe już po 4,5 miliona euro.

Każda z federacji, której reprezentacja znalazła się w 1/8 finału, może dostać kolejne dwa miliony euro. Oczywiście za każdy kolejny etap turnieju finansowe nagrody rosną.

Za sam awans do turnieju finałowego UEFA zapłaciła 9,25 euro. Łącznie z premią za wyniki PZPN może liczyć zatem na 10 mln euro. To o 4,5 mln mniej niż w 2016 roku, kiedy biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Wtedy udział w imprezie europejska centrala wyceniła na 8 mln euro, a polscy piłkarze "podnieśli" z murawy 6,5 mln – podaje Polsat News.