18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pilnie strzeżona tajemnica?

Zdradzono ORIENTACJĘ SEKSUALNĄ… Velmy ze Scooby-Doo!

05.10.2022  21:51
Zdradzono orientację seksualną Velmy
Zdradzono orientację seksualną Velmy Fot: ChameleonsEye/Shutterstock

Po dekadach plotek i insynuacji, jedna z najgorzej strzeżonych tajemnic animacji została w końcu potwierdzona - Velma ze Scooby-Doo jest lesbijką. To kolejny krok w stronę większej reprezentacji osób nieheteronormatywnych w produkcjach skierowanych do młodszej widowni.

Gang detektywów-amatorów w „Scooby-Doo” od 1969 roku rozwiązuje zagadki, zachwycając pokolenia dzieci i demaskując złoczyńcę, który niezmiennie deklaruje, że „uszłoby mu to na sucho, gdyby nie banda wścibskich dzieciaków”.

Fragment z Halloweenowego specjalnego odcinka pt. „Cukierek albo psikus Scooby-Doo”, który ukazał się w tym tygodniu, pokazuje zaparowane okulary sprytnej detektyw i jej policzki czerwieniejące, gdy po raz pierwszy spotyka nikczemną projektantkę kostiumów Coco Diablo. W późniejszej scenie mówi, że zakochała się w niej i prosi koleżankę o rady, jak ją poderwać.

Tajemnica poliszynela

Fani od dawna spekulowali, że Velma jest osobą nieheteronormatywną, ale teraz dopiero pojawiło się pierwsze potwierdzenie tej teorii. Zresztą producenci różnych seriali i filmów z tej serii mówili wcześniej o seksualności Velmy Dinkley, nawet jeśli nie byli w stanie pokazać tego na ekranie. Choćby w 2020 roku producent Tony Cervone opublikował na Instagramie zdjęcie Velmy i innej kobiecej postaci na tle tęczy.

Audie Harrison, reżyser nowego filmu, powiedział stacji NPR, że nie spodziewał się, że pociąg do tej samej płci Velmy będzie „tak przełomowy”.

Mając to na uwadze, wspaniale jest być częścią normalizującej reprezentacji, szczególnie w przypadku tak znanej serii, jak Scooby-Doo! - powiedział Audie Harrison.

Fani entuzjastycznie przyjęli tę decyzję. „OMG lesbijska Velma w końcu jest kanonem w filmach, naprzóóóóód!”, głosił jeden z tweetów, których zebrał ponad 200 tys. polubień.

Czytaj także