18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak do tego doszło?

Zenek ujawnił, jaką dostanie emeryturę. Zdumiewająca kwota

Bartłomiej Ciepielewski
02.03.2021  11:50
Zenek Martyniuk będzie bogatym emerytem
Zenek Martyniuk będzie bogatym emerytem Fot: Pawel Murzyn/East News

Zenek Martyniuk od wielu lat dba o swoją przyszłość, odprowadzając bardzo duże składki emerytalne. W przeciwieństwie do wielu artystów gwiazdor disco polo po zakończeniu kariery będzie żył jak król.

Spore grono polskich artystów nie może sobie pozwolić na godne życie po zakończeniu kariery. Niskie świadczenia emerytalne najczęściej są wynikiem pracy na umowach cywilno-prawnych. Z powodu odprowadzania malutkich składek cierpią między innymi Karol Strasburger i Maryla Rodowicz, których emeryty nie przekraczają 1600 złotych.

Emerytura Zenka Martyniuka

Znacznie rozsądniej do sprawy podszedł Zenon Martyniuk, który postanowił zadbać o swoją przyszłość, odprowadzając co miesiąc pokaźne składki emerytalne. Jak ujawnił, na konto ZUS przelewa on 4 tysiące złotych miesięcznie. Według wyliczeń emerytura Zenka Martyniuka wyniesie około 5 tysięcy złotych!

Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości czterech tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas - wyznał celebryta.

Jak informuje se.pl, w związku z regularnym opłacaniem składek oraz systematyczną waloryzacją świadczeń emerytalnych, pula miesięcznego wynagrodzenia piosenkarza może być jeszcze wyższa. Pozostali celebryci mogą brać z niego przykład.

Czytaj także