18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Był bombowcem"

Nie żyje legenda boksu. Odszedł Earnie Shavers

Wojciech Kozicki
02.09.2022  16:17
Nie żyje bokser Earnie Shavers. Potężna siła ciosu, wielka sportowa kariera
Nie żyje bokser Earnie Shavers. Potężna siła ciosu, wielka sportowa kariera Fot: Shutterstock/Elnur

Świat sportu i fani zawodowego boksu w żałobie. Zmarł jeden z najlepszych bokserów w historii tej dyscypliny. Nie żyje legendarny Earnie Shavers. Amerykanin słynął ze swojego niezwykle skutecznego i potężnego ciosu, przed którym drżeli nawet Muhammad Ali i Larry Holmes. Niestety, finalnie to życie posłało go na deski.

Nie żyje amerykański bokser Earnie Shavers. Chociaż nigdy nie zdobył tytułu mistrza świata w boksie, to i tak stał się legendą za sprawą potężnej siły ciosu. W ciągu 26 lat zawodowej kariery, od 1969 do 1995 roku, stoczył 89 walk, spośród których 74 wygrał (w tym aż 68 przez nokaut), a 15 przegrał. Jak przypomina Radio ZET, „ponad trzy czwarte swoich walk kończył nokautem, a co czwartą... już w pierwszej rundzie”.

Nie żyje Earnie Shavers. Zmarł słynny bokser

Konferansjer Michael Buffer w swoich mediach społecznościowych napisał, że Earnie Shavers "był bombowcem, który walczył w Złotej Erze Boksu wagi ciężkiej" .

Earnie Shavers dwukrotnie walczył o tytuł mistrza świata w boksie. Chociaż przegrał z Muhammadem Alim i Larrym Holmesem, to ten pierwszy w hali Maddison Square Garden w 1977 roku walczył z nim aż 15 rund.

Earnie Shavers zmarł 1 września 2022 roku, dzień po swoich 78. urodzinach. Zostawił dziesięcioro dzieci - dziewięć córek i jednego syna- pisze sport.radiozet.pl.

Earnie Shavers -v- Larry Holmes I - 1978 (highlights)

Czytaj także