18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda ekranu

Nie żyje aktor ze "Świata według Kiepskich"

Wojciech Kozicki
30.09.2021  21:33
Zmarł aktor Czesław Lasota. ZASP przekazał smutną wiadomość
Zmarł aktor Czesław Lasota. ZASP przekazał smutną wiadomość Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Niestety, potwierdziła się smutna i tragiczna wiadomość. Zmarł Czesław Lasota. Odszedł od nas legendarny i genialny aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Miał 89 lat.

Związek Artystów Scen Polskich przekazał w mediach społecznościowych wiadomość wyciskającą łzy. Nie żyje aktor Czesław Lasota. Jego role znają wszyscy!

Nie żyje aktor Czesław Lasota. Był genialnym aktorem

Lasota urodził się w Łodzi w 1932 roku. Ukończył studia na łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Na ekranie zadebiutował małą rolą w filmie o Nikodemie Dyzmie.  Później mogliśmy go podziwiać w takich produkcjach jak m.in. "Szatan z siódmej klasy" (1960), "Hydrozagadka" (1970), "Nie lubię poniedziałku" (1971), "Złota kaczka" (1976),  "Ogniem i mieczem" (1999), "Lalka",  „07 zgłoś się”, "Alternatywy 4", "Klan", "13 posterunek", "Świat według Kiepskich”, ”Noce i dnie” oraz "Na Wspólnej".

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy. Związany z teatrami w całej Polsce, m.in.: Polskim w Bielsku-Białej, Bałtyckim w Koszalinie, Łódzkiej Estrady, im. W. Horzycy w Toruniu, Polskiego w Bydgoszczy, Ziemi Opolskiej w Opolu, Narodowego, Dramatycznego w Warszawie, Dramatycznego w Elblągu. Aktor wyróżniony został za rolę Biondella w "Poskromieniu złośnicy" Szekspira podczas I Kaliskich Spotkań Teatralnych w 1961 r., a rok później nagrodzony podczas IV FTPP w Toruniu za rolę Ojca Scholastyka w "Igraszkach z diabłem" Drdy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Spoczywaj w pokoju – podaje ZASP.