18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piękne filmy, wielkie role

Zmarł wielki aktor. "Piękna dusza opuściła świat"

Wojciech Kozicki
15.09.2022  15:25
Zmarł aktor Mark Miller. "Piękna dusza opuściła świat"
Zmarł aktor Mark Miller. "Piękna dusza opuściła świat" Fot: Albin Marciniak/East News

Rok 2022 jest smutny dla kultury. Odchodzą kolejni wybitni twórcy, muzycy, pisarze i aktorzy. Niestety, właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że nie żyje Mark Miller. Odszedł legendarny aktor filmowy, serialowy i teatralny.

Bolesny cios dla światowej kultury. Nie żyje aktor filmowy, serialowy i teatralny Mark Miller. Poinformowano, że odszedł od nas 9 września. co potwierdziła jego córka Penelope Ann Miller za pośrednictwem Twittera.

Nie żyje Mark Miller. Zmarł wielki aktor

Mark Miller zmarł w wieku 97 lat. Rodzina nie zdecydowała się ujawnić przyczyny jego śmierci.

Piękna dusza mojego Papy opuściła tę ziemię 9.09.2022. Kochał głęboko i był kochany przez wszystkich, którzy go znali. Dotknął wielu istnień. Był zabawny, wyluzowany i przede wszystkim twórczy. Kochał życie i zawsze widział szklankę do połowy pełną! Miałam szczęście nazywać go moim tatą - napisała córka Millera w mediach społecznościowych.

Miller urodził się 20 listopada 1924 roku w Houston. Ukończył American Academy of Dramatic Arts w Nowym Jorku. Niemal od razu po zakończeniu edukacji rozpoczął karierę aktorską. Zadebiutował w 1954 roku w serialu "Portia Faces Life".  Potem były takie produkcje jak m.in. I Spy", "Blondin i fara", "Gunsmoke", czy "The Millionaire", „Guestward Ho!", "Please Don't Eat the Daisies", "The Tall Man", "Alfred Hitchcock przedstawia", "Strefa mroku", "Szpital miejski", "Najeźdźcy z kosmosu", "I Dream of Jeannie" oraz "European Eye".

W latach 60. Miller zaczął pisać scenariusze i reżyserować. Współtworzył takie tytuły jak "Please Don't Eat the Daisies", "Miłość na Nowy Rok", "Christmas Mountain", "The Jeffersons", "Diff'rent Strokes", "Together We Stand", "What a Dummy", "Rodzina Potwornickich", Savannah Smiles" oraz "Spacer w chmurach"

Pod koniec lat 90. zakończył karierę w Hollywood, by zająć się teatrem jako scenarzysta i twórca kompanii produkcyjnej Gypsy Moon Entertainment. Doczekał się sześciu wnuczek: Amelii Miller Eberline, Eloisy May Huggins, Gretty Miller Eberline, Sophii Miller Eberline, Marii Adeli Huggins i Celeste Ariella Berzer.

Początek lat 70. to postać Howarda Jonesa w serialu "Bright Promise", a także udział w produkcji "The Name of the Game". Miller grał również w "The F.B.I.", "Emergency!", "Barnabym Jonesie", "Kung Fu", "Miłości na Nowy Rok", "Marcusie Welbym, lekarzu medycyny", "Uliach San Francisco" czy "Dniach naszego życia". Ostatnią rolą aktora była postać Alvie'ego w filmie "Savannah Smiles" z 1982 roku. Łącznie wystąpił w ponad 50 tytułach – przypomina Radio ZET.