18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda Hollywood

Zmarł aktor z "Mody na sukces". Tragedia w szpitalu

Wojciech Kozicki
11.10.2022  12:41
Zmarł aktor z "Mody na sukces". Odeszła legenda, tragedia w szpitalu
Zmarł aktor z "Mody na sukces". Odeszła legenda, tragedia w szpitalu Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/East News

Nie żyje słynny afroamerykański aktor filmowy i telewizyjny, który wystąpił w serialu "Moda na sukces" i serii "Planeta małp". Zmarł Austin Stoker. Opuścił nas w wieku 92 lat.

Zmarł Austin Stoker, czyli popularny aktor z takich produkcji jak „Moda Na Sukces” i „Planeta Małp”. Potwierdzono, że artysta odszedł od nas 7 października 2022 roku. Miał 92 lata i zmarł w dniu swoich urodzin. Jak podaje Deadline, śmierć aktora potwierdziła jego żona Robin Stoker. Przyczyną śmierci była niewydolność nerek, z którą walczył w Centrum Medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles.

Zmarł Austin Stoker. Śmierć kultowego aktora

Austin Stoker był trynidadzko-amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym . Urodził się 7 października 1930 roku w Port-of-Spain - stolicy Trynidadu i Tobago. W młodości dołączył do Geoffrey Holder Dance Group, co pozwoliło mu wyjechać do Nowego Jorku i występować na Broadwayu. Występował jako wokalista i bębniarz przy spektaklach grupy. Po odbyciu służby wojskowej otrzymał amerykańskie obywatelstwo.

Pracował w tym charakterze przez 3 lata, aż został powołany do armii amerykańskiej. Po zakończeniu służby otrzymał obywatelstwo amerykańskie i pozostał w USA na stałe, ucząc się aktorstwa w nowojorskim HB Studio pod okiem Uty Hagen. Tak zaczęła się prawdziwa kariera aktorska Stokera – podaje Radio ZET.

Zadebiutował w popularnym serialu "The Mod Squad" z 1969 roku.  Później były takie produkcje jak Love, American Style", "The Aquarians", "Monty Nash", „Bitwa o planetę małp" "Trouble Comes to Town", "Szeryf McCloud", "Kojak", "The Zebra Killer", "Port lotniczy '75", "Sheba, Baby", "Police Story", "S.W.A.T.", "Return to the Planet of the Apes", "Zwycięstwo nad Entebbe", "The Six Million Dollar Man", "Korzenie", "The Incredible Hulk", "Atak na posterunek 13",  "Lou Grant", "Robert Kennedy i jego czasy", "Cagney i Lacey", "Śmierć w miękkim futerku", "Falcon Crest", "Dziewczyna, dla której warto zabić", "Moda na sukces", "Barwy błękitu", "Dzika rodzinka Thornberrych", "Bez pardonu", "Uśpiona komórka", czy "3 from Hell". Ostatnią rolą Stokera była postać wielebnego Bishopa w filmie "Give Till It Hurts" z 2022 roku.

Czytaj także