18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapadła smutna cisza

Zmarł legendarny muzyk. Każdy znał jego dźwięki

Wojciech Kozicki
04.07.2022  09:27
Zmarł legendarny muzyk Tommy Morgan. Każdy znał jego twórczość
Zmarł legendarny muzyk Tommy Morgan. Każdy znał jego twórczość Fot: Agnieszka Sniezko/East News

Czarna seria trwa, w ostatnich dniach odchodzą kolejni wspaniali artyści. Tym razem popłynęły łzy, gdy dowiedzieliśmy się, że zmarł legendarny muzyk sesyjny Tommy Morgan. Współpracował z The Beach Boys i nagrał muzykę do ponad 500 produkcji telewizyjnych i filmowych. 

Nie żyje legendarny muzyk i harmonijkarz Tommy Morgan. Amerykanin był jednym z najlepszych muzyków sesyjnych na świecie, który zaczął nagrywać już w roku 1950. Nagrał muzykę do ponad 500 produkcji fabularnych. Szacuje się, że wziął udział w ponad 7 tysiącach sesji nagraniowych.

Nie żyje Tommy Morgan. Odszedł genialny muzyk

Tommy Morgan od 2013 roku był  na muzycznej emeryturze. Przeszedł wówczas udar, który zmusił go do przerwania kariery. Muzyk zmarł  23 czerwca 2022 roku, ale dopiero teraz upubliczniono tragiczną informację. Mistrz odszedł od nas w wieku 89 lat. Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Ogromną popularność przyniosły mu nagrania do płyty „Pet Sounds” The Beach Boys („Good Vibrations”). W latach 50. współpracował z Andrews Sisters, potem grał z takim tuzami muzyki popularnej jak The Carpenters („Rainy Days and Mondays”), Neil Diamond, Paul Young, Linda Ronstadt, Dolly Parton, Olivia Newton-John, Randy Newman, Barbara Streissand i Mile Love. Występował na żywo z Frankiem Zappą i Elvisem Presleyem (“Elvis ’68”)

Jego dźwięki możemy usłyszeć na ścieżkach dźwiękowych do takich produkcji jak m.in. „Nieugięty Luke”, „Sułtani westernu”, „Maverick”, „Korzenie”, „Family Guy”, „Buffy the Vampire Slayer”, „Butch Cassidy i Sundance Kid”,  „Tańczący z wilkami”, „Pretty Woman”, „Skazani na Shawshank”, “Ratatouille”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”, „Powrót do przyszłości III”, "Ojciec Chrzestny" i „Uwolnić orkę”. Skomponował muzykę do niektórych odcinków serialu "Strefa mroku".

Tommy Morgan - harmonica

Czytaj także