18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gwiazda serialu "Dom"

Zmarł wybitny polski aktor. "Trafiłem w życiu na wspaniałych ludzi"

Wojciech Kozicki
30.06.2022  14:47
Nie żyje Konrad Łatacha. Zmarł wybitny polski aktor
Nie żyje Konrad Łatacha. Zmarł wybitny polski aktor Fot: Jakub Kaminski/East News

Niestety, właśnie dotarła do nas smutna i tragiczna wiadomość. Zmarł wybitny polski aktor i artysta Konrad Łatacha. Zasłynął głównie dzięki roli w serialu „Dom”. Jaka była przyczyna śmierci aktora?

Nie żyje Konrad Łatacha. Ambasada RP w Londynie potwierdziła, że wybitny aktor zmarł 26 czerwca br. ok. godz. 23:00. Mistrz odszedł od nas w wieku 65-lat. Jak na razie przyczyna śmierci aktora nie została ujawniona.

Zmarł Konrad Łatacha. Wspaniała kariera, świetne role

Konrad Łatacha był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.  Widzowie zapamiętali artystę przede wszystkim z roli Jacka Bawolika w popularnym serialu "Dom". Współpracował z takimi reżyserami jak m.in. Jerzy Jarocki, Maciej Prus, Andrzej Chrzanowski, Krzysztof Orzechowski, Krzysztof Kelm, czy Jan Łomnicki. Robił karierę poza Polską i zagrał w serialu BBC "Wyhin & Penkowski". Występował z powodzeniem w londyńskich teatrach.

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci aktora i reżysera Konrada Łatachy (1957-2022). Łatacha mieszkał i pracował w Wielkiej Brytanii od 1983 r. Na Wyspach wystąpił w serialu telewizji BBC „Wyhin & Penkowski”. Od wielu lat związany z teatrami polskimi w Londynie. Był dobrze znany Polonii na Wyspach ze spektakli granych przez Scenę Polską w UK – przekazała ambasada RP  w Londynie.

Można go było podziwiać w Teatrze ZASP za Granicą, Teatrze Nowym Urszuli Święcickiej czy teatrze dla dzieci "Syrena". Spełniał się także jako reżyser.

Zagrał też Rejenta w "Zemście". Dużą popularnością cieszył się także spektakl online z jego udziałem - "Białe kwiaty i czarne - Norwid w dwusetną rocznicę urodzin".

Trafiłem w życiu na wspaniałych ludzi i pedagogów jak Jerzy Sthur, Stanisław Igar, Jerzy Jarocki, Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek i Helena Kaut-Howson. Dzięki nim jestem na scenie, kim jestem. W teatrze, jak w życiu, najbardziej cenię sobie prawdę" – powiedział Konrad Ładocha w wywiadzie dla e-teatr.pl.