18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapadła smutna cisza

Nie żyje słynna prezenterka radiowa. Polacy kochali jej śmiech

Wojciech Kozicki
26.09.2022  09:46
Zmarła Sylwia Kurzela. Radio Eska Łódź w żałobie, wielka tragedia
Zmarła Sylwia Kurzela. Radio Eska Łódź w żałobie, wielka tragedia Fot: Adam Burakowski/REPORTER/East News

Po raz kolejny w 2022 roku Bóg bezczelnie okrada Polskę z najlepszych. Niestety, potwierdzono smutną informację, że w młodym wieku zmarła prezenterka Radia Eska Łódź Sylwia Kurzela. Bez jej głosu na antenie i niezwykłego śmiechu zapanowała smutna cisza.

Radio Eska Łódź poinformowało, że zmarła popularna i lubiana prezenterka Sylwia Kurzela. Potwierdzono, że odeszła od nas w poniedziałek w nocy z 26 na 26 września. Ujawniono, że zmagała się z nawrotem choroby nowotworowej.

Zmarła Sylwia Kurzela. Radio Eska Łódź w żałobie

Wiadomo już, że Sylwia Kurzela od 2019 roku walczyła z rakiem jajnika. Przy okazji zbiórki na swoje leczenie zapewniła, że się nie podda i będzie „przekazywała  dobrą energię przez fale eteru”. O2.pl podaje, że nowotwór Sylwii ujawnił się już w bardzo zaawansowanym stadium, jako rak jajnika 4 stopnia z nieoperowalnymi przerzutami (m.in. do opłucnej). Z sukcesem przeszła chemioterapię w 2019 roku, ale w 2020 roku rak wrócił.

Nie żyje Sylwia Kurzela, nasza redakcyjna koleżanka, optymistka, znakomita dziennikarka, charyzmatyczny głos Radia ESKA. Angażowała się w pomoc potrzebującym podczas akcji Jedzenie zamiast bomb, aktywnie uczestniczyła w marszach i działaniach artystycznych upamiętniających łódzką Rewolucję 1905 roku. Chodziła na manify i protesty bo nie zgadzała się na przemoc, nierówność, wykluczenia, brak tolerancji. Nigdy nie była obojętna. Na Jej bezinteresowną pomoc mogły liczyć łódzkie dzieciaki potrzebujące wsparcia. Zaangażowała się także w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Nie zliczymy ilu osobom pomogła. - pisze eska.pl.

Sylwia Kurzela pochodziła z Gdańska, ale życie wybrało dla niej Łódź i Uniwersytet Łódzki oraz łódzką szkołę filmową. Angażowała się w życie Łodzi, m.in. wspierała starania o przyznanie miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Pomagała bezdomnym zwierzakom, wiele razy prowadziła akcje charytatywne i wizerunkowe, by mogły znaleźć dom. Sama przygarniała stare i chore psy.

Tej nocy odeszła od nas Sylwia Kurzela - nasza koleżanka i przyjaciółka, od lat towarzysząca tysiącom słuchaczy łódzkiej Eski. Zostawiła po sobie ogromną pustkę, której - wiemy to doskonale - nic nie będzie w stanie zapełnić. Do ostatnich chwil nie poddawała się w heroicznej walce z rakiem. Sylwio - byłaś, jesteś i na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci - czytamy w facebookowym poście Eski Łódź News.