18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszyscy kochali jej kultowe role

Zmarła aktorka Krystyna Kołodziejczyk. Cała Polska we łzach

Wojciech Kozicki
14.09.2021  16:10
Zmarła aktorka Krystyna Kołodziejczyk.  Polacy kochali jej wspaniałe role w filmach, serialach i teatrze
Zmarła aktorka Krystyna Kołodziejczyk. Polacy kochali jej wspaniałe role w filmach, serialach i teatrze Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Legendarna polska aktorka Krystyna Kołodziejczyk NIE ŻYJE. Potwierdzono, że polska gwiazda kina i teatru, którą kochały pokolenia fanów, odeszła w szpitalu w wieku 82 lat. Tragiczną wiadomość potwierdziła rodzina. 2 tygodnie temu zmarł jej mąż.

Zmarła aktorka Krystyna Kołodziejczyk. Rodzina artystki potwierdziła, że odeszła w poniedziałek w szpitalu, gdzie przebywała od kilku tygodni i walczyła z ciężką chorobą. Miała 82 lata.

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk. Bez tej aktorki świat będzie smutniejszy

Krystyna Kołodziejczyk stworzyła liczne niezapomniane role w teatrze, filmach i serialach. Mogliśmy podziwiać ją m.in. w „Kogel-mogel",  „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", „Czterej pancerni i pies", „Zmiennicy", „Dom", „Złotopolscy" oraz „Miodowe lata", „Dom”, „Dublerzy”, „Ojciec Mateusz”, „39 i pół”, „Klan”, „Daleko od szosy”, „Chłopi” i „Pograniczne w ogniu”. Stworzyła wiele także wiele kreacji w dubbingu, takich jak np. Mucha w „Pszczółce Mai” oraz Marge Dursley w "Harry Potter i więzień Azkabanu"

Kołodziejczyk urodziła się 30 marca 1939 roku w Częstochowie. W 1960 r. ukończyła Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi. Była gwiazdą w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, Och-Teatrze w Warszawie. Została odznaczona Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Czytaj także
Przeczytaj więcej