18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zgasła piękna gwiazda

Zmarła aktorka Maggie Peterson. Zrobiło się jakoś tak puściej

Wojciech Kozicki
17.05.2022  08:47
Zmarła Maggie Peterson. To była świetna aktorka i piosenkarka
Zmarła Maggie Peterson. To była świetna aktorka i piosenkarka Fot: Shutterstock/Joanna Dorota

Niestety, dotarła do nas bardzo smutna i łamiąca serce wiadomość. Potwierdzono, że nie żyje aktorka i piosenkarka Maggie Peterson. Jaka była przyczyna śmierci gwiazdy znanej z serialu „The Andy Griffith Show”?

Nie żyje Maggie Peterson, właściwie Margaret Ann Peterson Mancuso. To amerykańska piosenkarka i aktorka, której największą popularność przyniósł serial The Andy Griffith Show”. Artystka odeszła w wieku 81 lat.

Aktorka Maggie Peterson nie żyje. Zmarła wielka gwiazda

Rodzina Maggie Peterson na Facebooku potwierdziła doniesienia portalu Deadline. Gwiazda zmarła 15 maja we śnie w otoczeniu rodziny. Wiadomo również, że po tym, gdy zmarł jej mąż, zmagała się z coraz gorszym stanem zdrowia, ale przyczyna śmierci nie została ujawniona. Pogrzeb aktorki będzie miał charakter prywatny.

Z wielkim smutkiem donosimy, że nasza kochana ciocia Maggie zmarła wczoraj po południu (niedziela, 15 maja). Odeszła spokojnie we śnie w otoczeniu rodziny. Zdrowie Maggie uległo pogorszeniu po śmierci jej męża Gusa, więc czujemy ulgę, że mogła zamieszkać w domu, aby w swoich ostatnich dniach być blisko rodziny. W ciągu najbliższych kilku tygodni, planujemy prywatny pogrzeb Maggie. Chociaż nasza zbiórka pieniędzy nie będzie już przyjmować darowizn, przez jakiś czas nie zamkniemy jej, aby komunikować się z naszą społecznością.Maggie chciała, aby ta społeczność wiedziała, ile znaczyliście dla niej przez ostatnie trzy lata. Pomimo życia w Las Vegas z dala od rodziny, wasza miłość i oddanie pomogły jej przezwyciężyć samotność. Wielokrotnie wspominała nam, że nie mogła uwierzyć, jak wszyscy byliście hojni. Naprawdę wywarliście pozytywny wpływ na jej życie i pomogliście jej w bardzo trudnych chwilach.Na koniec rodzina Maggie chciałaby wam z głębi serca podziękować. Wasza troska i hojność były inspirujące i nie moglibyśmy zrobić tego wszystkiego bez was. Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie możecie znaleźć pocieszenie w świadomości, jak ważni byliście dla polepszenia końcówki życia Maggie - napisała rodzina aktorki na Facebooku. (Radio ZET)

Maggie Peterson urodziła się 10 stycznia 1941 roku w Greeley w stanie Colorado .Początkowo  planowała wyłącznie karierę muzyczną i wraz z braćmi założyła zespół Ja-Da Quartet. Wkrótce doceniono ją na przesłuchaniu dla Capital Records i dołączyła The Ernie Mariani Trio . Później z kopyta ruszyła jej kariera aktorska, a w 1963 roku zaliczyła debiut w serialu „The Andy Griffith Show”, w którym przez 5 lat występowała jako Charlene Darling Wash. Do tej roli powróciła w 1968 roku w Return to Mayberry”. Mogliśmy podziwiać ją również w "The Bill Dana Show" i jego spin-offie "The Danny Thomas Show". 

Pierwszym filmem Peterson była komedia familijna "Angel in My Pocket" z 1969 roku. Wystąpiła też w takich produkcjach jak m.in. "The Queen and I", "The Love God?", "The Over-the-Hill Gang", "Love, American Style", "Green Acres", "The Odd Couple", "Pałac gier", "Return to Mayberry" oraz"Disneyland". Działalność aktorską zakończyła w 1987 roku. Zajęła się produkcją filmową i przyłożyła rękę do takich  tytułów jak "Kasyno", "Marsjanie atakują!" i "Podaj dalej", zajmując się lokacjami do zdjęć.