18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie żyje polska aktorka. Gwiazda serialu "Polskie Drogi"

Wojciech Kozicki
04.08.2022  17:39
Zmarła aktorka Maria Kuszyńska. Zagrała w serialu "Polskie Drogi"
Zmarła aktorka Maria Kuszyńska. Zagrała w serialu "Polskie Drogi" Fot: Bartosz KRUPA/East News

Niestety, serce pękło nam kolejny raz. Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że zmarła wspaniała polska aktorka Maria Kuszyńska. Widzowie pokochali ją za rolę w serialu „Polskie Drogi”. Jaka była przyczyna śmierci aktorki?

Nie żyje polska aktorka Maria Kuszyńska. Zagrała w kultowym serialu „Polskie Drogi”. Informację o śmierci artystki opublikował w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka odeszła od nas w wieku 92 lat.

Nie żyje Maria Kuszyńska. Zmarła świetna polska aktorka

Potwierdzono, że Maria Kuszyńska zmarła 30 lipca. Urodziła się 13 stycznia 1930 roku. Ukończyła studia na PWST w Warszawie, ale od najmłodszych lat wiązała swoją przyszłość z aktorstwem. Jeszcze zanim rozpoczęła edukację aktorską w 1950 roku, dołączyła do amatorskiej grupy, która działała na ziemiach odzyskanych.

Maria Kuszyńska debiutowała na deskach Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie rolą Skierki w adaptacji "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Swoim talentem uświetniała też Poznańską Estradę, Teatr Ziemi Opolskiej i Teatr Ziemi Mazowieckiej.

Największą popularność przyniosły jej serial "Polskie drogi" w reżyserii Janusza Morgensterna z 1976 roku oraz film "Bezkresne łąki" Wojciecha Solarza. Widzowie zapamiętali ją również z etiudy dyplomowej „Bumerang” Krzysztofa Langa zrealizowanej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oprócz niej zagrali tam Jan Himilsbach, Zdzisław Rychter i Janusz Zerbst. Lang obecnie jest znany jako reżyser serialu "Komisarz Alex".

Odeszła serdeczna koleżanka, czuła na potrzeby artystów, swoich rówieśników, skupionych wokół Związku Artystów Scen Polskich – Maria Treutz-Kuszyńska. Spoczywaj w pokoju. Od 1959 roku była związana z ZASP-em, Sekcją Teatrów Dramatycznych, włączając się w działalność społeczną na rzecz środowiska artystycznego, reprezentując Stowarzyszenie również poza granicami kraju– czytamy w oficjalnym poście ZASP.