18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odwołał imprezę PiS

Zmiany w TVP. Nowy prezes wyrzuca disco polo

Wojciech Kozicki
08.09.2022  11:56
Nowy prezes TVP wprowadza zmiany. Matyszkowicz wyrzuca disco polo i odwołuje ważny koncert dla PIS
Nowy prezes TVP wprowadza zmiany. Matyszkowicz wyrzuca disco polo i odwołuje ważny koncert dla PIS Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Jacek Kurski odwołany z Telewizji Publicznej i… upokorzony! Nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz zmienia plany Kurskiego i odwołał koncert TVP na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Koniec z disco polo w państwowych mediach?

Telewizja Polska za Jacka Kurskiego obfitowała w przaśne disco polo i przeboje Zenka Martyniuka, ale najwyraźniej czas na zmiany. Nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz zdecydował, że 17 września nie odbędziesię koncert TVP na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Jak ujawnia portal Wirtualne Media, to może być koniec muzyki disco polo w Telewizji Publicznej!

Zmiany w TVP. Nowy prezes odwołuje koncert disco polo

Koncert TVP na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej miał mieć lineup typowy dla mediów Jacka Kurskiego, a "event był dopinany w tym tygodniu i nie został jeszcze umieszczony w oficjalnej ramówce TVP dla prasy". Nieoficjalnie podano, że na liście artystów znaleźli się m.in. Ryszard Rynkowski, Jan Pietrzak, Ryszard Makowski oraz popularne zespoły disco polo. Zenek Martyniuk z Akcent i Sławomir Świerzyński z Bayer Full?

Finalnie, po skróceniu listy wykonawców, Matyszkowicz miał uznać, że cały koncert nie ma w ogóle sensu.

Po usunięciu artystów disco polo zostali m.in. Pietrzak i Makowski. Prezes stwierdził, że to są zbyt słabi artyści, by "uciągnąć" koncert, a w takim razie jego organizacja nie ma sensu – ujawnił informator Wirtualnych Mediów.

Zmiany w TVP zasuwają jak lokomotywa w "Teleexpressie". Wirtualna Polska pisze, że nowy prezes TVP zwolnił już kilku menagerów i wprowadza zmiany na stanowiskach dyrektorskich. Wiele się jednak musi zmienić, aby nic się nie zmieniło. Joanna Kurska wróciła do pracy w publicznej telewizji i przejęła stanowisko szefowej "Pytania na śniadanie"…

Nowy prezes zdecydował już o kilku zmianach personalnych: stanowisko dyrektora TVP3 stracił Paweł Gajewski (zastąpił go szef TAI Jarosław Olechowski), Roman Pedrycz przestał kierować ośrodkiem TVP Technologie (zastąpił go Przemysław Herbut), a nową szefową „Pytania na śniadanie” została Joanna Kurska. Matyszkowicz podjął też decyzję o zmianach w przekazie TVP Info - donosi portal Wirtualne Media.