18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trochę posiedzi

Znany youtuber ZOSTAJE W ARESZCIE! Wykorzystał niepełnosprawnego

23.09.2021  16:30
"Kamerzysta" zostanie w areszcie
"Kamerzysta" zostanie w areszcie Fot: AGENCJA SE/East News

Popularny youtuber znany jako "Kamerzysta" czy też "Kamuś" pozostanie w areszcie. Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosił decyzję w sprawie 26-latka, przychylając się do wniosku prokuratury. Łukaszowi W. za znęcanie się nad niepełnosprawnym nastolatkiem grozi kara do 8 lat więzienia.

Polski wymiar sprawiedliwości od niedawna zaczął walkę z patoyoutuberami, którzy za popularność i liczbę wyświetleń byli w stanie zrobić absolutnie wszystko.

Dobrze przekonał się o tym popularny "Kamerzysta", który wraz ze swoimi znajomymi nagrał film, podczas którego znęca się nad niepełnosprawnym intelektualnie 18-latkiem. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, widać było, jak chłopak za pieniądze jadł kocie odchody lub kąpał się w szambie.

Jak informował Pudelek, Łukasz W uważa, że nie wiedział, iż uczestnik nagrania był niepoczytalny. Zapewnia także, że nie jadł on kociej kupy, a udającą ją czekoladę. Jednak słowa te nie przekonały wymiaru sprawiedliwości, który w kwietniu podjął decyzję o aresztowaniu 26-latka.

YouTuber "Kamerzysta" zostanie w areszcie

Łukasz W. wpłacił wymagane 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego, by opuścić szczeciński areszt, lecz sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o utrzymaniu go za kratkami.

W ocenie sądu II instancji jedynie areszt tymczasowy zabezpieczy prawidłowy tok postępowania sądowego, w którym kluczowe będzie przesłuchanie pokrzywdzonego. Zdaniem sądu oskarżony, przebywając na wolności, mógłby wpływać bezpośrednio lub za pośrednictwem innych osób na postawę świadka, aby skłonić go do złożenia zeznań określonej treści, a dla siebie korzystnych - przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

"Kamerzysta" wraz z dwoma współpracownikami usłyszał zarzut znęcania się psychicznego nad niepełnosprawnym 18-latkiem. YouTuberowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także