18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lata cierpień

Barbara Kurdej-Szatan walczy z ciężką chorobą

30.05.2019  09:45
Barbara Kurdej-Szatan walczy z ciężką chorobą
Barbara Kurdej-Szatan walczy z ciężką chorobą Fot: Instagram/@barbarakurdejszatan

Barbara Kurdej-Szatan od lat toczy nierówną walkę z chorobą, którą bardzo ciężko wykryć, a jeszcze trudniej wyleczyć. O swoich zmaganiach opowiada niewiele.

Barbara Kurdej-Szatan od lat musi szczególnie na siebie uważać. Stan jej zdrowia waha się - od stopniowego polepszenia, do coraz większego pogorszenia. Wyniki badań raz przynoszą pociechę, a raz są po prostu utrapieniem.

Barbara Kurdej-Szatan walczy z chorobą

Barbara Kurdej-Szatan od ponad 6 lat zmaga się z boreliozą, chorobą przenoszoną przez kleszcze. Jest to dolegliwość wyjątkowo podstępna - człowiek stopniowo czuje się coraz gorzej, a tak naprawdę nie wie, co jest tego powodem. U aktorki zaczęło się od bólu ręki. Później cierpiała na miejscowe bóle mięśniowe i obrzęki oraz problemy ze skórą.

Byłam w szpitalu, gdzie lekarz nie skojarzył moich objawów. Bo to nie było tak, że ja zobaczyłam kleszcza wstającego i go olałam. Miałam małą kropkę i nie wiedziałam jeszcze wtedy, że kleszcz może mieć postać nimfy, która też się wbija w skórę. Lekarz powinien wiedzieć, jakie są objawy boreliozy i zlecić mi jakieś badania. Mi nie zlecił nic - mówiła jakiś czas temu Kurdej-Szatan w jednym z wywiadów.

Kiedy już odkryła, że powodem jej dramatycznego samopoczucia jest borelioza - rozpoczęła terapię antybiotykami. Musiała również mocno zmodyfikować swoją dietę - ograniczyła cukier, mąkę oraz nabiał krowi. Czekała ja również walka z powikłaniami po licznych antybiotykoterapiach, a mimo to choroba nie odpuściła.

Aktorce jest tym trudniej, że jako osoba publiczna nie może sobie przesadnie pozwolić na chwile słabości. Oczekuje się od niej, że będzie czuła się i wyglądała perfekcyjnie. Na ten moment wiadomo, że choroba wpływa na jej życie prywatne - jak na razie nie zdecydowała się na powiększenie rodziny. Z pewnością borelioza i ciążą nie byłyby zbyt bezpiecznym połączeniem.

Życzymy zdrowia! My natomiast badajmy się i sprawdzajmy po spacerach, czy nie mamy na skórze nieproszonego gościa. W tym okresie szczególnie łatwo o kleszcza. Na szczęście można z nimi walczyć domowymi sposobami.

Przeczytaj więcej
Komentarze