Wśród propozycji m.in. Doda

Blanka Lipińska wie kto może zagrać w jej filmie

27.04.2019  17:02
Blanka Lipińska zdradza, kto może zagrać w filmie na podstawie jej powieści
Blanka Lipińska zdradza, kto może zagrać w filmie na podstawie jej powieści Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Blanka Lipińska zdradziła niedawno, że planuje ekranizację jednej ze swoich powieści. Ma już nawet wybranych aktorów do głównych ról.

Blanka Lipińska to jedna z ciekawszych postaci polskiego show biznesu. Zasłynęła dzięki napisaniu dwóch powieści o zabarwieniu erotycznym: „365 dni” oraz „Ten dzień”. Określane są one polskim odpowiednikiem serii „50 twarzy Greya”. Czytelnicze hity mają teraz ostać przeniesione na wielki i mały ekran.

Film „365 dni”

Pisarka zdradziła, że ma w planach ekranizację swojego pierwszego wydawniczego hitu zatytułowanego „365 dni”. Film miałby być adaptacją książkowego hitu. Na pewno zobaczylibyśmy w nim  głównych bohaterów książki. W tym miejscu autorka zdradziła, że ma już pomysł na to, kto mógłby znaleźć się w obsadzie. Wcześniej w tym roku pojawiły się też informacje, że za reżyserię odpowiedzialny będzie Maciej Kawulski, którystoi za sukcesem znakomicie przyjętego filmu „Underdog”

Wiemy też, że Blanka uczestniczy w procesie powstawania filmu na każdym jego etapie. Angażuje się zarówno w scenariusz jak i dobór aktorów oraz kwestie produkcyjne.

Doda w filmie Blanki Lipińskiej?

W rozmowie z „Wideroportal.tv” pisarka  stwierdziła, że jej zdaniem najlepszy do roli mafiosa Massimo byłby włoski aktor i model Mariano Di Vaio. Jednakże pisarka sama przyznała, że to na razie sfera marzeń, bo nie wie czy byłoby ją stać na gaże dla niego.

Zdradziła też, że ma już wybraną aktorkę, która zagra główną rolę, ale w tym przypadku kwestie formalne nie są jeszcze dopięte, więc nie zdradzi kim jest jej „wybranka”.

Mam wybraną jedną kandydatkę. Podoba mi się tylko ta jedna. Ona jest dla mnie Laurą – tłumaczyła Lipińska

W obsadzie mogłaby pojawić się też Dorota Rabczewska, czyli Doda, która według Blanki Lipińskiej idealnie pasuje do roli przyjaciółki głównej bohaterki.

- Ma tę charyzmę i taką dziecięcą wesołość w sobie – mówiła o Dodzie Blanka

Taka obsada to jednak dopiero odległa wizja autorki powieści, gdyż, jak przyznała sama Blanka, nie proponowała jeszcze Dodzie udziału w filmie.

Serial na podstawie książki Lipińskiej?

Okazuje się, że to nie koniec planów produkcyjnych Blanki Lipińskiej. Autorka chciałaby też przygotować serial na podstawie jednej ze swoich powieści.

W filmie nie jesteś w stanie zawrzeć wszystkiego, bo musiałby trwać 14 godzin a serial jednak, im dłuższy tym lepszy – mówiła o swoim pomyśle

W tym przypadku wydaje się jednak, że najdalej jest od pomysłu do jego realizacji. Stworzenie serialu na podstawie powieści jest jednym z marzeń Blanki, ale czy dojdzie do skutku, tego jeszcze nie wiadomo.

Przeczytaj więcej
Komentarze