18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biorę kredyt dla Taylor

Taylor Swift to luksus! Bilety kosztują niemal… pół miliona złotych

17.11.2022  19:00
Ceny biletów na Taylor Swift dochodzą do niemal 100 tys. dolarów
Ceny biletów na Taylor Swift dochodzą do niemal 100 tys. dolarów Fot: Cover Images/East News

Ceny biletów na koncerty Taylor Swift w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły dyskusję na temat zagrożeń monopolu. Pieczę nad wszystkimi biletami sprawuje jeden podmiot – Ticketmaster. Jeśli komuś uda się bilet kupić, może wystawić go później za niebotyczne kwoty. Fani zauważyli, że koszt niektórych miejsc dochodzi już do niemal 100 tys. dolarów u tzw. koników.

Trasa koncertowa „Eras” Taylor Swift odbędzie się w marcu. Bilety, które oficjalnie można kupić tylko na Ticketmaster, trafiły już do przedsprzedaży, lecz są tak drogie, że w USA rozgorzała dyskusja na temat monopolu sprzedawcy. LiveNation, które połączyło się z Ticketmaster w 2010 roku, od dawna spotykało się z krytyką dotyczącą jego wielkości i siły w branży rozrywkowej. Teraz dwaj konkurenci połączyli się i są prawdziwym molochem.

Codzienne przypomnienie, że Ticketmaster jest monopolistą. Jego fuzja z LiveNation nigdy nie powinna była zostać zatwierdzona

- napisała na Twitterze członkini Izby Reprezentantów Alexandria Ocasio-Cortez.

Przedsprzedaż trzeba było przedłużyć, ponieważ serwery natychmiastowo padły i strona uległa awarii. Zrozpaczeni użytkownicy ruszyli więc do mediów społecznościowych, aby pokazać do jakiej sytuacji doszło.

Ceny biletów na Taylor Swift

W 2017 roku na LiveNation powstał program weryfikacyjny, który miał na celu ukrócić problem sprzedaży biletów na rynku wtórnym. W praktyce nie funkcjonuje on w ogóle, a rynek wtórny kwitnie – bilet wart jest tyle, ile ktoś za niego zapłaci.

Oficjalnie bilety na amerykańskie koncerty trasy „Eras” kosztują od 49 do 450 dolarów, a pakiety VIP od 199 do 899 dolarów. Koncerty są jednak na tyle popularne, że w praktyce powyższe ceny obowiązujące są głównie dla koników, którzy odsprzedadzą je na rynku wtórnym. Tam najtańsze bilety można znaleźć za 800 dolarów. Najdroższe? Nawet 95 tys. dolarów, czyli około 430 tys. złotych.

Ceny absolutnie niebotyczne i nie zdziwilibyśmy się, jakby nawet największy psychofan Taylor pokusił się na sprzedaż i zgarnięcie kilkudziesięciu tysiaków.

Zapłacilibyście tyle za koncert ulubionego artysty?

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także