Dopada ją dorosłe życie

Córka Englerta skarży się na ciężkie życie. "Musiałam zdać maturę"

02.08.2019  15:45
Córka Englerta skarży się na ciężkie życie. "Musiałam zdać maturę"
Córka Englerta skarży się na ciężkie życie. "Musiałam zdać maturę" Fot: VIPHOTO/East News

Helena Englert jest córką rodziców, którzy odnieśli duże sukcesy w show-biznesie i w sztuce. Dziewczyna musi się mierzyć z pierwszymi trudami dorosłego życia. 

Bycie dzieckiem rodziców, którzy wiele osiągnęli wbrew pozorom nie jest łatwe. Ciężko jest dorównać ich osiągnięciom, a to może rodzić frustrację i wpływać na poczucie własnej wartości. Pod tym kątem Helena Englert naprawdę nie ma najprościej.

Jej ojciec Jan Englert to aktor znany i ceniony, dodatkowo reżyser oraz profesor sztuki teatralnej. Jej mama Beata Ścibakówna również nie może narzekać na brak sukcesów. Teraz to Helena stoi u progu dorosłości i już skarży się na to, że nie jest ona najłatwiejsza. 

Smutki Heleny Englert

Helena dostała się właśnie do wymarzonej szkoły aktorskiej w Nowym Jorku. Sukces przypłaciła niesamowicie ciężkimi przeżyciami, które mocno na nią wpłynęły. Zastanawiacie się, jakimi? Chociażby... zdaniem matury.

Ostatni rok był bardzo ciężki. Prawdopodobnie najbardziej wyczerpujący i stresujący jaki kiedykolwiek przeżyłam. Składałam aplikacje na studia, musiałam zdać maturę, zmieniłam szkołę, a w międzyczasie pracowałam (...) Czasami bywałam nieszczęśliwa, czasami było mi wszystko jedno. Najstraszniejsze było to, że w pewnym momencie straciłam kontakt z emocjami - twierdzi Helena.

Na tym jednak nie koniec. Spełnianie marzeń w Stanach to jedno, ale Englertówna już przeżywa, że będzie tęsknić za Polską.

Chodzę ulicą i nie mogę przestać się uśmiechać. Nie śpię, dużo pracuję, wychodzę z przyjaciółmi i chłonę Polskę, zanim mi jej zabraknie - mówi.

Rozumiecie jej stan ducha, a może też straciliście kontakt z własnymi emocjami? 

Przeczytaj więcej
Komentarze