18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy teledysk sióstr Godlewskich może powodować raka? Ekspert odpowiada

Redakcja
27.02.2018  14:23
Czy teledysk sióstr Godlewskich może powodować raka? Ekspert odpowiada
Czy teledysk sióstr Godlewskich może powodować raka? Ekspert odpowiada Fot: East News

Jego ocena budzi niepokój.

Odkąd na polskim rynku muzycznym pojawiły się siostry Godlewskie, internauci żartobliwie nazywają ich twórczość chorobotwórczą. Pod teledyskiem do ich debiutanckiego utworu „Tak, to my” pojawiają się liczne donosy o „zwiędniętych uszach”, mdłościach i silnym bólu głowy. Niektórzy zgłosili jednak znacznie poważniejsze powikłania.

Rak polskiego internetu, dostałam raka du*y od patrzenia – napisała internautka. (youtube.com / Siostry Godlewskie)

Koncerny farmaceutyczne nienawidzą ich, udowodniły, jak w mniej niż 5 minut dostać raka. – dodał inny użytkownik. (youtube.com / Siostry Godlewskie)

Komentarze są tym bardziej niepokojące, że „rakotwórczy” teledysk w ciągu 3 dni widziało już niemal 1,5 miliona osób. W trosce o resztę populacji jeden z polskich młodzieżowych portali postanowił zasięgnąć opinii eksperta.

Dziennikarze serwisu Noizz.pl zapytali doktora Jacka Tulimowskiego o to, czy podobne treści mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Jego ocena nie pozostawia złudzeń: Polacy mają powody do niepokoju.

Godlewskie
Godlewskie Fot: youtube.com / Siostry Godlewskie

Zabójcza dawka Godlewskich

Lekarz z obawą wymieniał zagrożenia, jakimi grozi oglądanie sióstr Godlewskich. Podążanie za słynnym rodzeństwem może nie tylko powodować chęć pójścia pod nóż chirurga plastycznego, ale też m.in. poddania ciała na działanie promieni UV, co ma bezpośredni związek z zachorowalnością na raka skóry. Równie niebezpieczne jest zachęcanie do palenia cygar.

Teledysk sióstr Godlewskich jest utrzymany w kolorach energetycznych, zachęcających do działania. Palenie przedstawione w takiej obróbce kolorystycznej, podświadomie może zachęcać do uprawiania kancerogennego nałogu, a w efekcie do raka płuc – powiedział dr Tulimowski. (noizz.pl)

Doktor Tulimowski zdecydowanie odradza też śledzenie materiałów, które mogłyby powodować u widza nadmierny stres.

Każde podniesienie ciśnienia tętniczego wywołane stresem, zabiera człowiekowi kilkanaście sekund życia – tłumaczył lekarz. (noizz.pl)

Ostateczna ocena eksperta sugeruje, by starać się unikać wszelkich treści prezentowanych przez siostry Godlewskie. Mniej odporni mogliby doznać z ich powodu uszczerbku na zdrowiu.

Na własne ryzyko. Zobacz teledysk sióstr Godlewskich:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!