18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mistrzu, dziękujemy!

Szpakowski się pożegnał. "Przepraszam"

Wojciech Kozicki
19.12.2022  13:34
Dariusz Szpakowski i poruszające pożegnanie. "Przepraszam"
Dariusz Szpakowski i poruszające pożegnanie. "Przepraszam" Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Dariusz Szpakowski odchodzi, mundial w Katarze to koniec jego kariery zawodowej na mistrzostwach świata. Choć nie odkłada definitywnie mikrofonu, słynny komentator nie skomentuje następnych mistrzostw. Messi mikrofonu pożegnał się z widzami.

Dariusz Szpakowski to legendarny komentator TVP, ikona, ważna część polskiej kultury i mediów, ale wszystko ma swój koniec. Przed mundialem w Katarze zapowiedział, że to będzie jego ostatni taki turniej za mikrofonem. Gdy rozegrał się finał mistrzostw, a Messi wznosił puchar, Dariusz Szpakowski pożegnał się z widzami. Trudno było powstrzymać łzy. Właśnie skończyła się pewna epoka w sporcie.

Szpakowski żegna się po finale w Katarze

Przed mistrzostwami Szpakowski przyznał się, że czuje się na tyle lat ile ma. Przypominamy, że urodził się w maju w 1951 roku. Zapewnił, że kończy komentowanie mundialowe, ale wywiadzie dla Mateusza Borka i Kanału Sportowego zdradził, że nie odkłada całkowicie mikrofonu. Nie ujawnił jednak jakie ma plany zawodowe.

Były to piękne mistrzostwa z finałem, który je zwieńczył. Cieszę się, że dane mi było skomentować na koniec takich mistrzostw świata taki finał. Nie mówię żegnaj, ale do widzenia. Gdzieś, co jakiś czas chciałbym być z państwem. Przepraszam za wszystkie pomyłki, potknięcia, przejęzyczenia w trakcie komentarzy. Bycie w państwa domach było zaszczytem. Z finału mistrzostw świata: halo, Warszawa! – pożegnał się Szpakowski.

To był dwunasty mundial w komentatorskiej karierze Dariusza Szpakowskiego i jego dwunasty finał MŚ.

Mistrzu, dziękujemy!

Czytaj także