18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mądra wypowiedź

Dominika Gwit radzi, jak zaakceptować swoje ciało! Cenne rady

06.12.2022  14:29
Gwit pomaga w samoakceptacji
Gwit pomaga w samoakceptacji Fot: Instagram dominikagwit

Dominika Gwit została zapytana na Instagramie, jak radzić sobie z akceptacją własnego ciała. Fanka powiedziała wprost, że ma z tym wielki problem. Aktorka odpowiedziała jej w sposób bardzo wyważony, a zarazem konkretny.

Dominika Gwit jest gwiazdą polskiego show-biznesu już od wielu lat. Stała się sławna na początku swej kariery, dzięki kreacji w hicie kinowym pt. „Galerianki”. Od tego czasu Polska z zapartym tchem śledzi jej dalsze losy. Ostatnio 34-letnia aktorka wystąpiła np. w filmie „Gierek”, na co dzień jednak udziela się na deskach teatru.

Teraz przyciągała uwagę w związku z jej ciążowymi zmaganiami. Gwit zmartwiła swoich fanów informacją, że choroba, na którą cierpi, wpływa na jej możliwości zajścia w ciążę.

Z zespołem metabolicznym urodziłam się i z nim umrę. To zespół wielu autoimmunologicznych chorób, które niszczą organizm. Na szczęście mam fantastycznych lekarzy, leczę się i moje wyniki badań są bardzo dobre

- ujawniła Dominika Gwit w rozmowie z „Vivą”.

Cenne rady od Dominiki Gwit

Wieczorem w poniedziałek 5 grudnia sławna aktorka urządziła na swoim koncie na Instagramie sesję pytań – fani mogli ją zapytać o jej życie prywatne i zawodowe, a także o rady, z szansą, że mimo napiętego grafiku gwiazdy, otrzymają jakąś odpowiedź. Jedna z fanek (lub fan) zapytała ją, jak radzić sobie z akceptacją własnego ciała:

Może głupie, ale proszę, powiedz, jak zaakceptować swoje ciało, bo ja nie potrafię

- napisała internautka.

Gwit ruszyła z pomocą strapionej osobie. Zdradziła, jak ona sama poradziła sobie z pogodzeniem się ze swoimi ewentualnymi niedoskonałościami.

To jest pytanie, które zadajecie mi najczęściej. Dziewczyny, ja nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo każdy człowiek jest inny

- zaczęła aktorka.

Jednak później wyjaśniła, co zadziałało w jej przypadku:

Ale jeśli chodzi o mnie, to przede wszystkim kluczem było rozpoznanie tego, co mi jest i zrozumienie swojego ciała, zdrowia, odpowiednia diagnoza i cała historia, którą przeszła. Chudłam i tyłam (i tak w kółko), aż w końcu uświadomiłam sobie, gdzie w tym wszystkim jestem ja

- wyjaśniała.

Wskazała też, że kluczowe jest zrozumienie samego siebie.

Czasem niektórzy potrzebują do tego terapii, niektórzy nie. To jest bardzo trudne pytanie i ja nie znam na nie odpowiedzi, ale na pewno najważniejsza jest świadomość. Świadomość tego, co się z nami dzieje i zrozumienie swojego ciała

- zwieńczyła Dominika Gwit.

Rady są niezwykle cenne i wyszły z ust doświadczonej osoby, która sporo cielesnych zmagań przetrwała. Internautce życzymy akceptacji samej siebie i pozdrawiamy!

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także