18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Trafiłam do szpitala"

Dramat Wellman. Ujawniła na co jest chora

Wojciech Kozicki
22.02.2023  13:40
Dorota Wellman ujawnia na co jest chora. Gwiazda TVN cierpi
Dorota Wellman ujawnia na co jest chora. Gwiazda TVN cierpi Fot: Pawel Wodzynski/East News

Dorota Wellman poważnie chora. Od lat przewlekła choroba boleśnie naznacza jej życie. W nowym wywiadzie ujawnia na co choruje i jakie ma objawy. Dlaczego jest otyła i jak bolesne mogą być migreny?

Dorota Wellman to gwiazda takich programów jak „Dzień Dobry TVN”, „Miasto kobiet”, „Kto to wie?” oraz „Inspirujące kobiety”. Choć na ekranie tego nie widać, celebrytka zmaga się z poważną chorobą przewlekłą - bardzo bolesnymi migrenami.

Na co choruje Wellman? Migresy, otyłość i ciąża

Migreny Doroty Wellman są wyjątkowo poważne. Jak wyznała, poza potwornym bólem powodują szczękościsk, utratę wzroku, odbierają mowę. Zdarza się, że prezenterka „Dzień Dobry TVN” trafia do szpitala. Potwierdziła doniesienia, że niedawno karetka zabrała ją ze studia porannego programu tuż po tym, jak zemdlała w trakcie przerwy reklamowej.

Mam jeden podstawowy problem, to znaczy potworne migreny, które są ciężką chorobą dotyczącą ponad 2 milionów Polaków. Kiedyś mówiło się „przestań pieprzyć, boli cię główka, paluszek i główka szkolna wymówka”… No nikomu nie życzę takiej choroby przewlekłej, bo to jest choroba przewlekła – ujawniła Dorota Wellman Wirtualnej Polsce.

Wellman twierdzi, że ma migreny dziedziczne po ojcu. Choć ostatnio wraz z wiekiem ataków ma mniej, choroba potrafi znienacka uderzyć i zwalić z nóg. Gwiazda nie poddaje się jednak i ciężko pracuje na planie kolejnych programów telewizyjnych.

Współczuję wszystkim migrenikom, którzy w Polsce żyją i szukają wszelkich sposobów, żeby tego bólu rozsadzającego głowę, ściskającego obręczą żelazną… żeby znaleźli środek, który na nich działa – wyznała Wellman. (Wirtualna Polska)

Otyłość po ciąży i hormonach. Wellman o dziecku

Poza migrenami, Dorota Wellman zmaga się także z otyłością. O2.pl przypomina wywiad, w którym wyjawiła, iż to efekt trudnej ciąży, gdy konieczne było poddanie się kuracji hormonalnej.

Wzięłam tyle hormonów, że powinnam nimi sikać. Jestem z tego powodu bardziej otyła, niż powinnam być, bo niestety u mnie ta karuzela hormonalna trwa, ale mam to gdzieś, bo nieważne jest to, że jestem gruba, ale że mam mojego syna - króla mojego świata - wyjaśniła Wellman w "Dzień dobry TVN".

logo Tu się dzieje