18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Nigdy nie zrobiłam żadnej potrawy"

Dramat Górniak. Nie może gotować w święta, bo jedzenie ma duszę

Wojciech Kozicki
22.12.2022  15:21
Wigilia w góach u Górniak. Gotowania potraw nie będzie
Wigilia w góach u Górniak. Gotowania potraw nie będzie Fot: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News

Wigilia, 12 potraw, karp, pierogi z mięsem… nie u Edyty Górniak! Diwa polskiej pieśni rozrywkowej wyznała, że nigdy nie zrobiła żadnej potrawy i z pewnych powodów nie jest w stanie niczego ugotować na święta.

Edyta Górniak święta Bożego Narodzenia spędzi razem z synem w Zakopanem. 12 potraw? U Górniaków będzie chyba tylko sam opłatek. Pieśniarka w rozmowie z „Faktem” ujawnia, że nigdy nie ugotowała żadnej potrawy, a zamiast tego zawsze  skupiała się na oprawie muzycznej i Słowie Bożym.

Co je Edyta Górniak na Wigilii? Post nie tylko duchowy

Jak czytamy w „Fakcie”, zamiast gotować w święta Bożego Narodzenie, Edyta Górniak zawsze dekorowała dom i skupiała się na części duchowej.

Nigdy nie zrobiłam żadnej potrawy. Ani jednej. Ja się od zawsze zajmowałam dekorowaniem domu, dekorowaniem stołu i muzyką, muzyczną oprawą w czasie świąt i tym, żeby nie zabrakło Słowa Bożego. Zajmowałam się tą częścią duchową, ale też świąteczno-artystyczną – wyznała Edyta Górniak w rozmowie z Faktem.

Dlaczego czołowa polska szansonistka i pieśniarka nie gotuje? Wyznała w „Fakcie”, że nie jest w stanie dotknąć mięsa i ryby. Kiedyś poświęciła się jednak dla syna i czasem robiła mu kotleciki. Myśli o jedzeniu jako o martwych zwierzętach, co ją przeraża.

W ogóle nie dotknę mięsa jakiegokolwiek. Żadnej ryby, nic. Jak Alan był mały i czasami mu robiłam kotleciki, to miałam problem z dotknięciem kurczaczka. Takie mięso ze zmarłego zwierzęcia. My się nauczyliśmy mówić surowe, a tak naprawdę to jest część istoty, która miała serce, oczy, duszę. Zawsze mam z tym problem - wyznała Edyta Górniak. (Fakt)

W rozmowie z Jastrząb Post wyznała, że to będą trudne święta, bo musi wyjątkowo dbać o gardło i unikać przeciągów. Przecież za chwilę gra sylwestra TVP za ogromne pieniądze! Przede wszystkim zaleciła, by zimą brać magnez oraz witaminę C. Warto zaufać jej wiedzy i doświadczeniu, bo starożytna diwa ma już przecież 4000 lat.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także