Akcji ciąg dalszy

Duda zwraca się do Klepackiej: "Chcę Panią zapewnić o moim wsparciu"

11.06.2019  18:58
Duda zwraca się do Klepackiej: "Chcę Panią zapewnić o moim wsparciu"
Duda zwraca się do Klepackiej: "Chcę Panią zapewnić o moim wsparciu" Fot: Piotr Molecki i WOJCIECH STROZYK/East News

O Zofii Klepackiej jest głośno od momentu kłótni z Kingą Rusin. Teraz o wsparciu dla poglądów mistrzyni windsurfingu zapewnia Piotr Duda z Solidarności. 

Zofia Klepacka krytykuje środowisko LGBT+ głośno i wyraźnie. Robi to na różne sposoby - wystąpiła nawet w homofobicznym teledysku. Jednakże o niej samej szumnie zrobiło się przy okazji pamiętnej kłótni z Kingą Rusin.

Duda wspiera Klepacką

Okazuje się, że są osoby, które mają potrzebę wyrażenia swojego poparcia dla mistrzyni windsurfingu. Do takich jednostek należy Piotr Duda, przewodniczący Solidarności. Zapewnił Klepacką o swoim wsparciu.

Szanowna Pani Zofio! Jestem oburzony atakami, jakie spotkały Panią w związku z Pani krytyką działalności środowisk LGBT+ i wspierających je niektórych samorządów (...) Chcę Panią zapewnić o swoim wsparciu i podziękować za Pani odwagę. Stanęła Pani w obronie najważniejszych wartości, stanowiących punkt odniesienia nie tylko dla naszego społeczeństwa i naszych rodzin, ale również w codziennej działalności naszej organizacji - napisał Duda w liście wystosowanym do Klepackiej.

Dalej było jeszcze mocniej. Duda postanowił podkreślić, że nie tylko murem stoi za Klepacką, ale zgadza się z nią w stu procentach.

Mam świadomość, że – jak to się dzisiaj mówi – hejt, który Panią spotkał jest trudnym doświadczeniem, ale ta sytuacja ma jeden pozytywny skutek. Uświadamia po raz kolejny, że środowiska LGBT+ są nietolerancyjne, posługują się mową nienawiści i stanowią zagrożenie dla społeczeństwa. W Polsce, który jest krajem otwartym i tolerancyjnym (także dla LGBT+), nie może być zgody na takie praktyki - kontynuował.

Wy również gratulujecie Zofii odwagi? A może stoicie po innej stronie barykady?

Przeczytaj więcej
Komentarze