18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apel gwiazdy

Edyta Górniak jest wstrząśnięta. Przerażona prosi fanów o czujność

22.05.2019  10:24
Edyta Górniak jest wstrząśnięta. Przerażona prosi fanów o czujność
Edyta Górniak jest wstrząśnięta. Przerażona prosi fanów o czujność Fot: Mateusz Jagielski/EAST NEWS

Edyta Górniak obejrzała film braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu". Gwiazda jest totalnie wstrząśnięta i apeluje do swoich fanów o to, by bacznie obserwowali swoje dzieci. Upust przerażeniu dała w swojej wypowiedzi.

Edyta Górniak nie raz i nie dwa apelowała o różne rzeczy do swoich fanów. Tym razem postanowiła odnieść się do swoich uczuć, zrodzonych podczas oglądania filmu braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu". Dokument poruszający poważny problem pedofilii w Kościele wstrząsnął całą Polską w posadach i odniósł już pierwsze zwycięstwa. Jak widać - jedna z najbardziej znanych artystek również nie przeszła koło niego obojętnie.

Edyta Górniak apeluje do rodziców

Edyta Górniak nie jest pierwszą gwiazdą, która postanowiła skomentować film braci Sekielskich. Na jego temat wypowiedziała się już m.in. Doda. Niemniej, Górniak postanowiła nie skupiać się na samej fabule dokumentu i przedstawionych w nim ludzkich losach. Gwiazda, która sama w młodości padła ofiarą molestowania, zaapelowała do rodziców, by ci zwracali baczną uwagę na swoje dzieci.

Dobrze, że ten film powstał, bo teraz jako rodzice będziemy mogli lepiej ochronić dzieci. Będziemy też bardziej czujni i świadomi, że dzieci potrafią zamknąć się w swoim świecie przestraszone, zawstydzone i niepewne. I tu jest ogromna rola rodziców. Przyglądajmy się naszym dzieciom i w razie jakiejś nietypowej sytuacji dociekliwiej zadawajmy pytania - powiedziała Edyta w rozmowie z Faktem.

Artystka powiedziała również, że jest wdzięczna Bogu, że jej syna nie dotknęły takie doświadczenia. Ona i Allan znani są z bardzo bliskiej relacji - nie ulega więc wątpliwości, że gdyby działo się coś złego, wokalistka zauważyłaby to w porę.

Wracanie do takich traumatycznych przeżyć musi być bardzo bolesne. Gdyby to się przydarzyło mojej mojemu synowi, to prawdę mówiąc nie odpowiadałabym za siebie. Obudziłby się we mnie potężny gniew i konsekwencje tego czynu byłyby okrutne – podsumowała. 

Przerażenie i oburzenie Górniak nie dziwi chyba nikogo. Film braci Sekielskich zadziałał na ludzi jak szklanka zimnej wody - czas pokaże, czy faktycznie dzięki niemu i szczerym wyznaniom ofiar księży pedofilów - coś się w Kościele realnie zmieni.

Przeczytaj więcej
Komentarze