Pokazuje pierwszy utwór

Elon Musk został raperem

01.04.2019  18:51
Elon Musk został raperem
Elon Musk został raperem Fot: Flickr

Miliarder i wizjoner Elon Musk postanowił zabrać się za kolejną dyscyplinę. Tym razem jest to rap. Musk pokazuje swój pierwszy numer, który powstał ku pamięci sławnego goryla Harambe.

Elon Musk znany jest ze swoich nieco ekscentrycznych, ale też niesamowitych pomysłów i rozwiązań technologicznych. Jego elektryczne samochody Tesla budzą coraz większą popularność, zaś tworzone przez jego firmę rakiety kosmiczne mogą okazać się przyszłością lotów kosmicznych. Okazuje się, że Musk ma jeszcze jeden ukryty talent – muzyczny.

Elon Musk raperem

Elon Musk zaprezentował w weekend swój pierwszy utwór hiphopowy. Utwór zatytułowany "RIP Harambe" opublikowany został w serwisie Soundcloud. Nie ma zbyt wiele informacji dotyczących jego genezy, nie pojawiły się także tzw. creditsy, czyli spis osób odpowiedzialnych za powstanie tego dzieła. Być może Musk jest odpowiedzialny za całość produkcji, od muzyki, przez słowa po nagranie i miks, ale nie jest to informacja oficjalna.

Utwór nagrany został zgodnie z najnowszymi trendami, z użyciem autotune’a. Słychać w nim też spory ładunek emocjonalny autora.

Goryl Harambe

Utwór swoją treścią odnosi się do historii goryla Harmabe. Zwierze stało się sławne w 2016 roku, za sprawą dziecka, które wpadło do klatki z nim. Wydarzenie miało miejsce w ogrodzie zoologicznym w Cincinnati. Podczas wizyty w ogrodzie zoologicznym dziecko wpadło na wybieg z gorylami. Zgromadzeni wokół wybiegu ludzie wpadli w panikę gdy goryl podszedł do niego i próbował podnieść je z wody, do której wpadło. Służby obecne na miejscu podjęły decyzję o zastrzeleniu goryla. Niestety po czasie wyciągnięto nagrania z monitoringu, na których widać, że goryl nie ma zamiaru skrzywdzić dziecka, a jedynie próbował je ochronić. To tragiczne wydarzenie odbiło się szerokim echem na całym świecie. Również środowisko hiphopowe nie pozostało bierne. Trzy lata temu raper Young Thug nagrał utwór „Harambe”. Teraz w jego ślady poszedł Elon Musk.

Przeczytaj więcej
Komentarze