18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Za ostatni grosz...

Emerytura Cugowskiego. "14 groszy na ZUS miesięcznie"

Wojciech Kozicki
18.04.2023  17:00
Emerytura Krzysztofa Cugowskiego. "14 groszy na ZUS miesięcznie"
Emerytura Krzysztofa Cugowskiego. "14 groszy na ZUS miesięcznie" Fot: Piotr Matusewicz/East News

Emerytury polskich gwiazd. Krzysztof Cugowski musi przeżyć ZA OSTATNI GROSZ? Wokalista Budki Suflera twierdzi, że jego emerytura jest tak niska, iż „musi pracować aż do śmierci”. Wszyscy święci balują w niebie... tylko za co? Jaki majątek i zarobki naprawdę ma dziś Krzysztof Cugowski?

Nic nie boli tak jak życie... i emerytura od ZUS! Czy Krzysztof Cugowski dostając co miesiąc świadczenie emerytalne śpiewa „Znowu w życiu mi nie wyszło…”? Okazuje się, że 72-letni pieśniarz, niegdyś wokalista Budki Suflera, w niektórych okresach odkładał miesięcznie na emeryturę do ZUS jedynie 14 groszy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych urządził mu takie tango, że...

Emerytura Cugowskiego. Bal wszystkich świętych za tyle się nie odbędzie

Jak przypominają tabloidy, emerytura Krzysztofa Cugowskiego w 2010 roku wynosiła 570 złotych miesięcznie. W 2018 roku było to już ponad 1000 złotych. Obecnie może to być około 1500-1700 złotych. Jak jednak przyznał Cugowski w rozmowie z „Na Żywo”, ma oszczędności i dzieci nie będą go utrzymywać.

Problem w tym, że w czasach PRL-u w zasadzie nie było zawodu muzyka. Nie mieliśmy etatów, dostawaliśmy jedynie umowy-zlecenie na koncert lub na trasę. Żeby uściślić - nie skarżę się i do nikogo nie mam pretensji. Taki jest system i tyle. Oczywiście, że nie będę z tego żył. Wciąż będę pracować, koncertować. Dam sobie radę. Ale mam kolegów, niegdyś znanych muzyków, którzy za cały majątek mają kawalerkę, jeden wzmacniacz i gitarę. To przykre – wyznał kiedyś Krzysztof Cugowski. (teleshow.wp.pl)

Oczywiście Krzysztof Cugowski ma z czego żyć i intensywnie pracuje. Nie wiemy jak wygląda jego sytuacja z tantiemami od przebojów Budki Suflera i ZAIKS-em, ale wciąż gra koncerty z Zespołem Mistrzów. Niedawno był jurorem w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Zarobki Krzysztofa Cugowskiego. Jolka, Jolka, pamiętasz? Kiedyś to były pieniądze... 

Krzysztof Cugowski miał z czego odłożyć. Budka Suflera, jeszcze jako zgodne i młode lwy, nagrała z nim 12 albumów studyjnych, a płyta „Nic nie boli tak jak życie” sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Promował ją singiel „Takie tango”, czyli chyba najpopularniejsza piosenka Budki Suflera.

W 2000 roku Budka Suflera wydała album „Bal wszystkich świętych”. Piosenka tytułowa i kilka innych z tej płyty to niekwestionowane przeboje Budki Suflera.

Cugowski z Budką Suflera nagrał też takie hity jak „Cień wielkiej góry” (cover utworu "Ain't No Sunshine" Billa Withersa), „Martwe morze”, „Cisza jak ta”, „Piąty bieg, „Twoje radio” i „Nowa wieża Babel”.

Krzysztof Cugowski nagrywał także albumy solowe, współpracował z Rayem Wilsonem, Garym Brookerem i Garou. Tworzył również z synami projekt Cugowscy. Super Express podaje, że Cugowski w szczycie popularności mógł zarabiać nawet 750 tysięcy złotych miesięcznie. Obecnie twierdzi, że „nie porównuje się do ludzi zamożnych i bogatych, ale jakoś to będzie”.

Majątek Cugowskiego.  Budka Suflera zarobiła miliony, ale...

Pamiętajmy, że Krzysztof Cugowski był senatorem i w 2004 roku musiał złożyć oświadczenie majątkowe. Jak przypomina Pudelek, zgodnie z tym dokumentem, wokalista posiadał wówczas dom o powierzchni 350 m2 (wartość milion zł), 55-metrowe mieszkanie (300 tys.) i mające ponad 4 ha gospodarstwo rolne, oddane w dzierżawę (250 tys.). Nabył również 15 ha gruntów ornych (pastwiska, tereny niezabudowane), zakupione od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa w latach 2002-2003, o wartości 50 tys.

Działalność w cywilnej spółce Budka Suflera Production przyniosła mu ponad 130 tys. zł straty. Jednak z tytułu praw autorskich i koncertów osiągnął dochód ponad 350 tys. zł.W rubryce o zasobach pieniężnych pojawił się wpis "nie dotyczy", co oznacza, że Cugowski nie posiada żadnych oszczędności - pisał Pudelek o majątku Cugowskiego w 2005 roku.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje