18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Decyzja zapadła, PZPN popłynie"

Koniec Santosa. Siwy bajerant dostał czerwoną kartkę!

Wojciech Kozicki
13.09.2023  12:24
Decyzja PZPN. Fernando Santos to już nie selekcjoner reprezentacji Polski
Decyzja PZPN. Fernando Santos to już nie selekcjoner reprezentacji Polski Fot: Grzegorz Wajda/REPORTER

Fernando Santos jednak zostanie zwolniony? W PZPN odbyła się narada, Cezary Kulesza milczy, ale kolejne źródła podają, że selekcjoner reprezentacji Polski dostał czerwoną kartkę.

Mecz z Wyspami Owczymi to były emocje przy kabaretach na Dwójce. Spotkanie z Albanią to nawet nie mecz, lecz marny performance. Fernando Santos upierał się, że nie odejdzie, Cezary Kulesza nabrał wody w usta, ale są przecieki z PZPN. Portal Meczyki.pl ujawnia, że „Fernando Santos przestanie pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski”, a rozwiązanie kontraktu z Portugalczykiem nastąpi w ciągu kilkudziesięciu godzin.

Santos i PZPN się dogadali. Kto zamiast Santosa?

Co więcej, jak dowiedziały się WP SportoweFakty, „związek właśnie podjął ostateczną decyzję w sprawie Portugalczyka”. PZPN i portugalski trener doszli do porozumienia w sprawie przedwczesnego zakończenia współpracy. Podobno „związek popłynął finansowo na zmianie, a Santos zgodził się na warunki rozstania zaproponowane przez polską stronę".

Okazuje się, że umowa PZPN z Santosem nie jest aż takim problemem. Jak pisze Radio ZET, „przeszkodą jest jego wysoka pensja i pieniądze, jakie trzeba byłoby wypłacić mu w przypadku zerwania umowy”. Dziennikarz Tomasz Włodarczyk twierdzi jednak, że sytuacja nie jest aż tak skomplikowana.

Kto zastąpi Santosa? Potencjalni następcy to Maciej Skorża, Jan Urban i Marek Papszun.

Portugalczyk przychodził do reprezentacji Polski jako wielka gwiazda, ale kompletnie zawiódł. Kadrę poprowadził w zaledwie sześciu meczach. Wygrał towarzysko z Niemcami, a także w eliminacjach Euro 2024 z Albanią i Wyspami Owczymi. Przegrał wszystkie wyjazdowe starcia - z Czechami, Mołdawią i Albanią. Przez to reprezentacja Polski praktycznie straciła szanse na bezpośredni awans do mistrzostw Europy- podsumowuje radiozet.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje