18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chodzi o jego chorobę

Freeman założył rękawiczkę na ceremonię otwarcia mundialu. Dlaczego?

21.11.2022  11:05
Dlaczego Morgan Freeman miał rękawiczkę?
Dlaczego Morgan Freeman miał rękawiczkę? Fot: RAUL ARBOLEDA/AFP/East News

W niedzielę miała miejsce ceremonia otwarcia mundialu 2022 w Katarze. Jedną z osób, które wzięły w niej udział był kultowy amerykański aktor Morgan Freeman. Internauci zwrócili m.in. uwagę na fakt, że gwiazdor wystąpił w rękawiczce. Co się za tym kryje? Chodzi o pewną chorobę, na którą cierpi Freeman.

Wczoraj (20.11) odbyła się wielka ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej na stadionie Al Bayt w Katarze. Podczas wydarzenia wystąpił m.in. Jungkook, wokalista k-popowego zespołu BTS, który jest autorem hymnu turnieju. Później dość nieoczekiwanie na płycie boiska pojawił się kultowy amerykański aktor Morgan Freeman. W rozmowie towarzyszył mu katarski youtuber Ghanim al-Muftah. Uwagę internautów zwrócił przede wszystkim jeden szczegół z garderoby Freemana – rękawiczka.

Dlaczego Morgan Freeman miał rękawiczkę?

Morgan Freeman podczas występu miał na dłoni założoną przezroczystą rękawiczkę. Co się za tym kryje? Otóż aktor od 2008 roku zmaga się z chorobą – fibromialgią. Jej przyczyną jest wypadek samochodowy, który niemal zabił aktora. Fibromialgia objawia się przede wszystkim długotrwałym bólem mięśniowo-szkieletowym. Rękawica, którą na co dzień nosi Freeman jest więc uciskowa, co w pewnym stopniu uśmierza jego ciągły ból.

Choroba zmusiła Morgana Freemana do zrezygnowania z niektórych swoich ulubionych aktywności, m.in. z pływania jachtem. Odkrył jednak zamiłowanie do golfa. Niestety fibromialgia jest obecnie nieuleczalna. Może pojawić się w każdym wieku, choć najczęściej pomiędzy 30. a 50. rokiem życia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje