Krytykuje też kościół

Gessler broni LGBT. "Miłość jest piękna w każdym kolorze, besos"

22.03.2019  12:34
Magda Gessler spiera środowiska LGBT na Instagramie
Magda Gessler spiera środowiska LGBT na Instagramie Fot: Facebook/Magda Gessler

Znana restauratorka Magda Gessler postanowiła opowiedzieć się po jednej ze stron i właśnie stanęła murem za środowiskami LGBT. Swoją opinię fanom przekazała na Instagramie.

Środowiska LGBT stały się w ostatnim czasie w Polsce ofiarą ataku prawicy i istnym narzędziem politycznym. W kraju szerzy się homofobia, wspierana wystąpieniami polityków PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele i powtarzanymi publicznie nieprawdziwymi informacjami na temat Karty LGBT+ i edukacji seksualnej.

Głos w sprawie zabierają kolejne osoby publiczne, nie tylko politycy czy księża (arcybiskup Jedraszewski mówił na przykład o homolobby, a Krystyna Pawłowicz co rusz wrzuca na Twittera kolejne homofobiczne posty) ale też sławy. Przeciwko LGBT stanęła windsurferka Zofia Klepacka, która twierdzi, że jej dziadek "nie o taką Polskę walczył w powstaniu", a słowo "gender" na kartach kwalifikacyjnych do zawodów traktuje jako trzecią płeć. Po drugiej stronie barykady stanęli między innymi Adam Małysz czy Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan, walcząc o zaprzestanie siania nienawiści.

Gessler wspiera środowiska LGBT na Instagramie

Podobne stanowisko zajęła właśnie Magda Gessler. Restauratorka zamieściła na Instagramie post, który jednoznacznie wskazuje, że z homofobią nie ma zbyt wiele wspólnego, a parom homoseksualnym życzy jak najlepiej.

Jej najnowszy wpis to zdjęcie pary gejów opisane słowami "Miłość jest piękna w każdym kolorze ... jeśli jest prawdziwa ..., zakochani są chronieni".

To jednak nie koniec jasnej deklaracji gwiazdy. Gessler kilkukrotnie potwierdziła swoje stanowisko w komentarzach, dając odpór homofobicznym głosom fanów. Zaznaczyła jednak, że jest przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Gessler broni homoseksualistów, krytykuje kościół

W jednym z komentarzy pod zdjęciem Gessler wyraziła też swoją opinię na temat pedofilii w kościele i "świętej instytucji" , która jej zdaniem, ma za uszami dużo więcej niż inni. Stwierdziła, że najgorsze rzeczy dzieją się wśród "znudzonych konserwatystów".

Najświętsza instytucja... tak przez pana szanowana narusza prawa... pedofilia... to dramat... - odpowiedziała jednemu z komentujących, który zarzucił jej marksistowską, lewacką filozofię i nieszanowanie wiary oraz tradycji. - U prostych ludzi zdarza się to dużo rzadziej, u znudzonych konserwatystów w tajemnicy dzieje się to dużo częściej, tam jest jego (zła - przyp. red.) gniazdo - napisała.

Przeczytaj więcej
Komentarze