18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czujecie jej kolorowy wiatr?

Górniak zapowiada rozpad kościoła. "To się rozp***"

Wojciech Kozicki
14.11.2022  14:44
Górniak zapowiada rozpad kościoła. "To się rozp***"
Górniak zapowiada rozpad kościoła. "To się rozp***" Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Edyta Górniak kiedyś śpiewała wielkie polskie przeboje. Nie wierzycie? Zapytajcie dziadków! Dziś, niestety, słynna pieśniarka skupia się przede wszystkim na teoriach spiskowych, duchowości i kosmicznej energii. I znów ostro wypowiedziała się o Kościele.

Edyta Górniak to artystka ze starożytną tradycją. Upiera się, że to nie ona była Ewą, choć istnieje podejrzenie, że była w raju. Teraz okazuje się, że ta uduchowiona gwiazda nie jest orędowniczką kościoła katolickiego. Już kiedyś mocno w niego uderzyła, a teraz idzie za ciosem. Wieszczy jego upadek!

Edyta Górniak ostro o religii i kościele

Górniak w rozmowie z portalem Pomponik stwierdziła, że religie powstały, by skłócać ludzi, bo nienawiść nie pozwala nam na bycie silnymi. Religie na świecie pełnią podobne funkcje jak partie polityczne.

Religie powstały po to, żeby ludzi podzielić, nastawić przeciwko sobie, dlatego że tylko wtedy kiedy są wspólnie dla siebie i łączą swoje siły i cały swój potencjał stanowią siłę. W innym wypadku, jeśli stają przeciwko sobie, są podzieleni na fragmenty, które po kawałku nie mają żadnych mocy. Religie, partie polityczne, mówienie, że kolor skóry ma znaczenie, to wszystko było dobrze zaplanowane i służyć ma temu, żebyśmy nie stali obok siebie – wyjaśniła Edyta Górniak. (Pomponik)

Szansonistka wieszczy także rozpad kościoła jeśli nie nastąpi uzdrowienie instytucji. Jej zdaniem, Kościół wyrządził wiele złego i ma wiele zbrodni na sumieniu, m.in. zabijał ludzi w imię religii. Dodała, że religia nie ma nic wspólnego z duchowością.

To się musi skończyć. Tak jak wiele systemów, które ograniczają wolność duchową, albo przede wszystkim duchową. To się musi rozpaść. Służy to wszystko temu moim zdaniem, że to podeszło już tak pod sufit, że to się wszystko rozpieprzy – prorokuje Górniak. (Pomponik)

Czytaj także