18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To efekt historii, jaką opowiedziała

Gwiazda „Tańca z Gwiazdami” dostała mieszkanie

13.04.2019  14:24
Joanna Mazur dostała mieszkanie
Joanna Mazur dostała mieszkanie Fot: Jan BIELECKI/East News

Joanna Mazur, polska niewidoma lekkoatletka podzieliła się z widzami „Tańca z Gwiazdami” swoją historią. Po wszystkim chęć pomocy zadeklarowało wiele osób. Sportsmenka dostała m.in. mieszkanie.

Wszystko zaczęło się tydzień temu, gdy w programie „Taniec z Gwiazdami” pokazano historię Joanny mazur, polskiej, niewidomej lekkoatletki i multimedalistki Mistrzostw Świata i Europy. Najbardziej zszokowały warunki, w jakich żyje mistrzyni w bieganiu. W ciągu tygodnia zebrano dla niej kilkaset tysięcy złotych, dostała też mieszkanie.

Joanna Mazur dostała mieszkanie

W materiale wideo, który wyemitowała stacja Polsat podczas ubiegłotygodniowego odcinka „TzG” kobieta wyznała, że od 14 roku życia mieszka w pokoju w internacie, gdzie nawet łazienkę ma na zewnątrz. To poruszyło widzów, ale też jurorów. Łez nie mogła ukryć nawet Iwona Pavlović. Tymczasem na reakcję Polaków nie trzeba było długo czekać. Już w kolejnym odcinku show, po występie Joanny Mazur i Jana Klimenta na scenę zaproszony został Zbigniew Jakubas. Inwestor ofiarował biegaczce symboliczny klucz do nowego mieszkania na jednym z Krakowskich osiedli. Zadeklarował też wsparcie przy urządzeniu nowego lokum lekkoatletki. Ta nie kryła wzruszenia ale i zaskoczenia.

To wszystko, co dzieje się teraz, to jest dla mnie coś niewyobrażalnego – mówiła

A to nie jedyna pomoc, jaka popłynęła w stronę Joanny Mazur.

Zbiórka na pomoc lekkoatletce

Niepełnosprawna biegaczka poruszyła serca także wielu Polaków. Chwilę po wyemitowaniu odcinka programu, w którym opowiedziano jej poruszającą historię, w internecie pojawiły się trzy zbiórki na rzecz dziewczyny. Do tej pory łącznie zebrano w nich ponad 300 tys. złotych. Pieniądze mają pomóc wyjść Joannie z trudnej sytuacji finansowej. Dla wielu ludzi jest to bowiem nie do pomyślenia, aby czołowa polska niepełnosprawna biegaczka, musiała żyć w pokoju w internacie.

Lekkoatleci oburzeni

Co ciekawe, do szumu wokół warunków życia Joanny Mazur odniosły się także środowiska sportowe. Głos zabrała m.in. Rada Zawodników w Polskim Związku Niepełnosprawnych, która wprost skrytykowała postawę koleżanki po fachu. Sprzeciwili się oni przede wszystkim wizerunkowi sportowca niepełnosprawnego, jaki pojawił się w telewizji w związku ze sprawą. Chodzi o pokazanie niepełnosprawnych sportowców jako osób liczących na litość i pomoc innych.

Również Ministerstwo Sportu i Turystyki wydało specjalne oświadczenie w związku z sytuacją materialną Joanny Mazur. Wykazało w nim, że biegaczka otrzymuje wsparcie w ramach programu „Team 100” w wysokości 40 tys. złotych rocznie. Do tego 24 tys, złotych stypendium sportowego i ok. 30 tys. od klubu Start Tarnów, w którym Joanna trenuje. Łącznie są to 94 tys. złotych.

Dodać należy też, że jej udział w "Tańcu z Gwiazdami" również wiąże się z pewnym wynagrodzeniem.  

Przeczytaj więcej
Komentarze