18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zespół apeluje o wsparcie

Gwiazdor Budki Suflera ciężko chory. Polscy lekarze rozkładają ręce

10.07.2019  11:00
Gwiazdor Budki Suflera ciężko chory. Polscy lekarze rozkładają ręce
Gwiazdor Budki Suflera ciężko chory. Polscy lekarze rozkładają ręce Fot: VIPHOTO/East News

Romuald Lipko - jeden z liderów Budki Suflera - ma raka. Choroba jest na tyle poważna, że musiał wyjechać z Polski. W naszym kraju nie może liczyć na pomoc.

Gwiazdor Budki Suflera, Romuald Lipko, jest bardzo ciężko chory. Zespół, z którym od wielu lat jest związany zawodowo, potwierdził oficjalnie, że muzyk zmaga się z rakiem.

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową - czytamy na Facebooku.

Lekarze w Polsce bezradni

Lipko o chorobie dowiedział się kilka tygodni temu. Od czasu postawienia wstępnej diagnozy przebywa w szpitalu. Początkowo leczono go w warszawskim szpitalu Banacha. Niestety, polska służba zdrowia nie jest w stanie zapewnić mu odpowiedniej opieki, dlatego musiał wyjechać za granicę, do niemieckiego Magdeburga.

To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie - napisano na Facebooku.

Muzycy informują, że jest szansa na wyleczenie ich kolegi.

Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.

Budka Suflera prosi o duchowe wsparcie i uśmiech dla Lipki. Sam muzyk podobno jest dobrej myśli i już szykuje się na jesienną trasę koncertową.

Czytaj także
Przeczytaj więcej