18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tego jeszcze nie było

Hołd dla Edyty Górniak. Wyjątkowy gest na tegorocznej Eurowizji

17.05.2019  11:21
Hołd dla Edyty Górniak. Wyjątkowy gest na tegorocznej Eurowizji
Hołd dla Edyty Górniak. Wyjątkowy gest na tegorocznej Eurowizji Fot: Instagram/@edytagorniak

Edyta Górniak z całą pewnością była wyjątkowo wzruszona, kiedy zobaczyła, co przygotowali dla niej w tym roku organizatorzy konkursu Eurowizji. Chociaż Polska odpadła już z dalszej rywalizacji, to ten akcent dotyczący dawnego występu piosenkarki był wyjątkowo miły.

Edyta Górniak ma powody do dumy i radości. Organizatorzy tegorocznego konkursu Eurowizji wyróżnili ją w wyjątkowy sposób. Warto przypomnieć, że piosenkarka jako jedyna w historii uczestnictwa Polski w wyborach "piosenki Europy" była o krok od wygranej. W 1994 roku zajęła 2 miejsce.

Wspomnienie sukcesu

Hołd dla Edyty Górniak był zdecydowanie czymś bardzo miłym ze strony organizatorów. Nasza dawna reprezentantka pojawiła się podczas 2. półfinału w materiale filmowym złożonym z archiwalnych zdjęć konkursu. Widzowie mogli go obejrzeć podczas przerwy w rywalizacji, kiedy oczekiwano na zakończenie głosowania.

Film był dziełem autorstwa Kutimana, izraelskiego muzyka, kompozytora i producenta muzycznego - przygotował go z zestawienia różnych nagrań, wśród których znaleźć mogliśmy właśnie m.in. utwór "To nie ja" zaśpiewany przez Edytę. Dla wokalistki musi to by szczególnie ważne - jej osiągnięcie, mimo upływu czasu, nie zostało powtórzone przez żadnego innego reprezentanta. Do tego dla samej Górniak występ również jest wyjątkowo ważny. Przypominamy, że w rocznice zajęcia 2. miejsca na Eurowizji, artystka zamieściła poświęcony wydarzeniu wpis na Instagramie.

Edyta Górniak w rocznicę swojego sukcesu

Drugi półfinał skończył się dobrze dla reprezentacji: Północnej Macedonii, Albanii, Holandii, Rosji, Azerbejdżanu, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Danii i Malty. Występy wszystkich krajów, które znalazły się w finale będziemy mogli zobaczyć już w najbliższą sobotę. Niestety, tegorocznego reprezentanta Polski - zespołu Tulia - już tam nie zobaczymy.

Przeczytaj więcej
Komentarze