18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polski Pep Guardiola

I wszystko jasne! PZPN ogłosił nowego selekcjonera reprezentacji Polski

20.09.2023  08:33
Michał Probierz nowym selekcjonerem
Michał Probierz nowym selekcjonerem Fot: Beata Zawadzka/East News

Dziś rano PZPN i prezes Cezary Kulesza ogłosili na Twitterze (X), że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie Michał Probierz. Wcześniej zajmował się on polską młodzieżówką.

Jak czytamy na stronie TVP Sport, Michał Probierz był jednym z faworytów do objęcia kadry jeszcze przed zatrudnieniem Fernando Santosa. Michał Probierz prowadził bowiem reprezentację Polski do lat 21. Dziś ogłoszono, że „polski Pep Guardiola” obejmie pierwszą kadrę.

Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Kim jest i kogo trenował?

Zanim został trenerem, Michał Probierz był piłkarzem grającym w Ekstraklasie. Występował w Ruchu Chorzów, Górniku Zabrze, Widzewie Łódź czy Pogoni Szczecin. W 2005 roku zakończył karierę z powodu kontuzji. Wówczas zajął się trenowaniem – pracował w Widzewie Łódź, Polonii Bytom, ŁKS-ie czy Wiśle Kraków.

Najlepiej szło mu w Jagiellonii Białystok. Tam zdobył wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar. W tamtym czasie prezesem klubu był obecny szef PZPN, Cezary Kulesza. Po przygodzie w Jagielloni, Probierz pracował w Cracovii z mniejszymi i większymi sukcesami. Po zwolnieniu w 2021 roku objął reprezentację Polski U-21. Teraz zastąpił Fernando Santosa na stanowisku szkoleniowca pierwszej kadry reprezentacji Polski. Informację potwierdził PZPN oraz prezes związku Cezary Kulesza.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje