18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ciemność, widzę ciemność...

Ile zarabia Stuhr? Zarobki aktora ujawnione

Wojciech Kozicki
03.03.2023  09:22
Jerzy Stuhr dostał wyrok. Jego zarobki ujawnione
Jerzy Stuhr dostał wyrok. Jego zarobki ujawnione Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Aktor Jerzy Stuhr skazany, usłyszał wyrok. Sąd wreszcie orzekł o winie ws. jazdy po winie. Przy okazji ujawniono ile zarabia Jerzy Stuhr. Będzie musiał zapłacić wyższą karę?

Jerzy Stuhr skazany, usłyszał wyrok za jazdą po alkoholu, a sąd zastosował „okoliczności łagodzące”. Ojciec Macieja Stuhra jest jednak i tak zdziwiony, że został ukarany. To jednak jeszcze nie koniec, bo jak ujawnia „Super Express”, do sądu już wpłynął wniosek o ukaranie Jerzego Stuhra za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu więc kara w wysokości nawet 30 tysięcy złotych, co potwierdziła Elżbieta Znachowska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Wyrok dla Stuhra. Zarobki aktora ujawnione

Stuhra stać na zapłacenie takiej kary? Przy okazji wyroku Polska dowiedziała się ile zarabia Jerzy Stuhr. Miesięczne zarobki aktora to 6 tysięcy złotych.

Podczas rozprawy na sali zabrakło Jerzego Stuhra. Sędzia, odczytując wyrok i argumentując wysokość grzywny, powiedział, że została ona wymierzona na podstawie zarobków aktora, które wynoszą 6 tys. zł miesięcznie – pisze Super Express.

Wypadek Jerzego Stuhra

Jerzy Stuhr wyraził skruchę i przyznał się do winy. Zapewnia, że nie uciekał z miejsca wypadku, tylko miał rozładowany aparat słuchowy w prawym uchu, co  sprawiło, że nie widział, o co dokładnie chodziło. Poza tym, twierdził, że obawiał się krzyczącego na niego mężczyzny. Twierdził również, że musiał jechać po spożyciu alkoholu, bo był umówiony na bardzo ważny wywiad. Oddalił się z miejsca kolizji, bo miał wrażenie, że potrącony motocyklista chciał go zaatakować.

Jaki wynika z informacji Radia ZET, prokurator domagał się, aby Jerzy Stuhr zapłacił w sumie 45 tysięcy złotych grzywny i 25 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym z powodu wysokiego stopnia szkodliwości społecznej czynu. Sąd przychylił się jednak do propozycji obrońcy, łagodniej traktując artystę. Sędzia Tomasz Rutkowski uznał, że szkodliwość społeczna czynu była średnia.

Sąd w Krakowie zdecydował, że Jerzy Stuhr ma zapłacić 12 tys. zł grzywny oraz wpłacić 6 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Ma też zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata.

Śródło: Super Express, Radio ZET

Czytaj także