Poruszające

Jacek Rozenek wspomina udar. "Chcę żyć"

07.09.2019  11:13
Jacek Rozenek wspomina udar. "Chcę żyć"
Jacek Rozenek wspomina udar. "Chcę żyć" Fot: Mateusz Jagielski/East News

Jacek Rozenek dostał udaru w bardzo młodym wieku, co wszystkimi wstrząsnęło. Teraz aktor opowiada o ciężkich przeżyciach, jakie go wtedy spotkały. 

Udar coraz częściej dotyka osób młodych. Jacek Rozenek również wciąż znajduje się w sile wieku, a mimo tego ta ciężka choroba przypadła mu w udziale. Aktor po raz pierwszy wspomina to, co przeżył, kiedy wszyscy zastanawiali się, co z nim dalej będzie.

Jacek Rozenek w poruszających słowach o udarze

Jacek Rozenek na początku był sparaliżowany i nie było wiadomo, czy kiedykolwiek wróci do pracy. Jednakże artysta nie poddaje się i każdego dnia walczy o powrót do pełnej sprawności. Najważniejsze zaś jest dla niego to, że żyje. 

Niestety pamiętam wszystko, jechałem samochodem, zjechałem na parking i się zaczęło. Nie wiedziałem, jak mam zareagować, miałem wrażenie, że śni mi się coś. Po trzech i pół godzinie zerknąłem na telefon i wiedziałem, że jest niedobrze. Nie byłem w stanie prowadzić auta. 40 minut później obsługa autostrady zobaczyła mnie i zaczęła się akcja - wspomina aktor.

Trzeba przyznać, miał on szczęście, że ktoś zareagował. W momencie, kiedy człowiek ma udar, czas jest zdecydowanie najważniejszy - od niego zależy życie i dalszy jego komfort w przypadku ofiar tej podstępnej choroby. 

Mam 50 lat i byłem pierwszy raz w życiu w szpitalu. Mam jeszcze prawą rękę trochę mniej sprawną, ale dochodzę do zdrowia szybko. Chcę żyć. Wykonuję wszystkie ćwiczenia, które trzeba wykonywać i idę do przodu. Mam niską frakcję wyrzutową serca. Skupiam się na czynnościach manualnych - dodaje Jacek.

Wszyscy trzymamy kciuki za pełen powrót do zdrowia pana Jacka!

Przeczytaj więcej
Komentarze