BBC nie zagra już Jacksona. Wszystko przez zarzuty pedofilskie

Redakcja
05.03.2019  11:38
BBC nie zagra już Jacksona. Wszystko przez zarzuty pedofilskie
BBC nie zagra już Jacksona. Wszystko przez zarzuty pedofilskie Fot: Wikipedia

Stacja radiowa BBC od kilku tygodni nie gra muzyki Michaela Jacksona. Według niektórych jest to związane z coraz poważniejszymi zarzutami dotyczącymi pedofilskich praktyk zmarłego muzyka.

Ostatni raz utwór Jacksona radio BBC 2 wyemitowało 23 lutego 2019 roku. Od tamtego czasu żaden utwór muzyka nie pojawił się na antenie. Według dziennikarzy The Times, jest to spowodowane tym, że HBO zaplanowało na 8 marca publikację filmu o ofiarach molestowania, którego dopuścić się miał Michael Jackson. Co prawda samo BBC odniosło się do tych podejrzeń dość enigmatycznie, w oświadczeniu piszą jedynie, że muzyka na antenę dobierana jest bardzo starannie i pod kątem profilu słuchacza, jednak dziwna zbieżność dat wydaje się nie być tu przypadkowa.

Dokument „Leaving Neverland” o ofiarach Jacksona

Wszystko zdaje się mieć związek z nadchodzącą premierą filmu „Leaving Neverland”, w którym głównymi bohaterami są dwie ofiary Michaela Jacksona – Wade Robson i James Safechuck. Teraz dorośli mężczyźni wyznają w nim, że gdy mieli odpowiednio 7 i 10 lat, byli molestowani przez króla popu.

 Film swoją oficjalną premierę miał w styczniu podczas festiwalu Sundance. Co prawda brytyjscy widzowie będą mogli obejrzeć dokument już 6 i 7 marca na kanale Channel 4, jednak do szerszej dystrybucji film trafi dopiero 8 marca za pośrednictwem stacji HBO. Wtedy będzie dostępny również w Polsce.

Czy Jackson molestował dzieci?

Przypomnijmy, że to nie pierwsze oskarżenia pod adresem zmarłego Michaela Jacksona, w których mowa jest o molestowaniu czy pedofilii. Co ważne, również jego pokojówka opowiedziała DailyMail TV o tym, czego wielokrotnie była świadkiem w domu gwiazdora. Miało tam pojawiać się wielu chłopców, których bieliznę potem znajdowała na terenie posiadłości. W każdym pomieszczeniu było też dużo wazeliny.

Pracująca w latach 90 dla Jacksona Adrian McManus stwierdziła też, że któregoś razu muzyk poprosił ją o zalaminowanie i rozwieszenie w pokoju zdjęć nagich dzieci.

Rodzina i fani nie wierzą

Rodzina zmarłego gwiazdora, jak i spora rzesza jego fanów nie wierzą w doniesienia dotyczące molestowania, które przedstawione zostały w filmie. Ci pierwsi zapowiedzieli nawet pozew do sądu przeciwko twórcom filmu, w którym domagają się 100 milionów dolarów odszkodowania.

Przeczytaj więcej
Komentarze