18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Obnażył prawdę o programie?

Jakimowicz o Big Brotherze: W naszej edycji były duble

08.04.2019  16:24
Jarosław Jakimowicz szczerze o Big Brotherze
Jarosław Jakimowicz szczerze o Big Brotherze Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Duble, manipulacja i stawki „za tydzień” w „Big Brotherze? O programie chętnie mówią uczestnicy poprzednich edycji, w tym Jarosław Jakimowicz, który z rozbrajającą szczerością wyznał, jak produkcja wygląda od środka.

Program „Big Brother” nazywany jest reality show. Tymczasem okazuje się, że pierwszy człon nazwy tego formatu może mieć niewiele wspólnego z prawdą. Potwierdzeniem tej tezy mają być słowa Jarosława Jakimowicza, który zdradził w jednym z wywiadów, jak wyglądały kulisy powstawania „Big Brothera” z jego udziałem.

Jakimowicz o Big Brotherze: to manipulacja

Jarosław Jakimowicz to polski aktor i przedsiębiorca, który miał także swoją przygodę z programem „Big Brother VIP”. Była to edycja, która wystartowała w marcu 2008 roku. Uczestniczyli w niej celebryci i ludzie znani z poprzednich edycji show. Obok Jakimowicza w domu wielkiego brata zamieszkali m.in. Gulczas, Jola Rutowicz, Aleksandra „Sasha” Strunin. Marcin Miller czy Marcin Najman. Jarek Jakimowicz wygrał te edycję show, o co portal „Przeambitni” zapytał go przy okazji rozmowy o powrocie formatu.

Jeżeli ktoś myśli, że reality show to jest reality, jest w błędzie. (…)Powiem np., że w naszej edycji były duble na planie, że były reżyserowane różne sytuacje – wyjawił podczas rozmowy

Dodał też, że jest to też olbrzymia manipulacja, która odbywa się zarówno na uczestnikach jak i na widzach. Stwierdził, że może to wszystko wyjawić, bo od edycji z jego udziałem minęło już dużo czasu i nie jest już zobowiązany do milczenia.

Ile Jakimowicz zarobił na Big Brotherze?

Aktor stwierdził także, że uczestnicy obecnej edycji mogą być opłacani. Porównał to do reality show ze swoim udziałem, podczas którego miał kontrakty tygodniowe, podpisywane co tydzień. Podał też swoją stawkę za udział w show. To 30 tys. złotych za tydzień w domu wielkiego brata, a spędził tam 5 tygodni i wygrał program. Oczywiście jego zdaniem uczestnicy tegorocznej edycji nie dostają aż tak dużych pieniędzy, gdyż nie są jeszcze celebrytami, ale mogą zarabiać za każdy tydzień w programie ok. 3-4 tysięcy złotych.

Warto nadmienić, że „Big Brother VIP”, w którym brał udział Jakimowicz, nadawany był na antenie TV4 a nie TVN, co mogło wpłynąć także na sposób prowadzenia show oraz stawki.

Afera wokół Big Brothera

Słowa Jakimowicza to kolejny problem, z jakim będzie musiał zmierzyć się TVN. Najpierw uczestnicy zaczęli na własne życzenie żegnać się z programem, potem telewidzowie mocno krytykowali show, a ostatnio zarzucono produkcji, że doprowadziła do spotkania jednej z uczestniczek z rodziną, co jest złamaniem zasad programu. Gdy wydawało się, że stacja poradziła sobie z trudnościami, pojawiły się kolejne kłody rzucane produkcji pod nogi.