18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Finał afery

Decyzja UEFA. Szymon Marciniak wydał oświadczenie

Wojciech Kozicki
02.06.2023  14:30
Jest decyzja UEFA. Szymon Marciniak wydał oświadczenie
Jest decyzja UEFA. Szymon Marciniak wydał oświadczenie Fot: Piotr Matusewicz/East News

Szymon Marciniak odsunięty od finału Ligi Mistrzów? UEFA oficjalnie podjęła decyzję w sprawie polskiego arbitra po oskarżeniach z Polski. Czy poprowadzi finałowy mecz Manchester City Inter Mediolan? Marciniak wydał oficjalne oświadczenie.

Polski arbiter Szymon Marciniak „zawieszony” i odsunięty od finału Ligi Mistrzów – taką wiadomość kilka godzin temu podali Kanał Sportowy i Tomasz Smokowski na Instagramie. Po "donosie" z Polski, UEFA miała odsunąć Polaka od prowadzenia najważniejszego meczu. Okazuje się jednak, że Europejska Federacja Piłkarska stanęła po stronie Marciniaka, gdy złożył przeprosiny.

UEFA i decyzja ws. Marciniaka. Poprowadzi finał Ligi Mistrzów

Jak podaje RMF24.pl, UEFA przyjęła przeprosiny i wyjaśnienia sędziego, chociaż „poważnie potraktowała oskarżenia Polaka”. Federacja miała też skontaktować się z autorami oskarżeń wobec arbitra czyli stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”

Zostałem wprowadzony w błąd i byłem zupełnie nieświadomy prawdziwej natury i powiązań tego wydarzenia. Gdybym o tym wiedział, kategorycznie odrzuciłbym zaproszenie". Wartości głoszone przez Konfederacje są sprzeczne z moimi osobistymi przekonaniami. Potępiam wszelkie formy nienawiści, dyskryminacji i nietolerancji. Nie ma dla nich miejsca w sporcie i życiu społecznym

 - oświadczył Szymon Marciniak.

Szymon Marciniak przypomniał również, że jako sędzia walczy z dyskryminacją w piłce nożnej i był jednym z pierwszym sędziów na świecie, który wdrożył "procedurę antyrasistowską". 

Chcę wyciągnąć lekcję z tego doświadczenia i zapewnić, że takie błędy w ocenie sytuacji nie będą miały w przyszłości miejsca

 - zapewnił polski arbiter międzynarodowy Szymon Marciniak.

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 10 czerwca w Stambule. Manchester City zmierzy się z Interem Mediolan.

O co chodzi w aferze z Szymonem Marciniakiem i Konfederacją?

Przypominamy, że Szymon Marciniak uczestniczył w konferencji biznesowej Everest. Jednym z jej organizatorów był Sławomir Mentzen z Konfederacji. Stowarzyszenie Nigdy Więcej poinformowało o tym UEFA, łącząc arbitra ze skrajnie prawicowymi politykami i domagając się wyciągnięcia konsekwencji wobec niego jeśli nie przyzna się do błędu. Teraz stowarzyszenie broni się, że nie domagało się odsunięcia Szymona Marciniaka od finału Ligi Mistrzów.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje