18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

oho

Konflikt Vega-Miś rozstrzygnięty! Nagły zwrot w sprawie filmu "Polityka"

27.08.2019  16:41
Konflikt Vega-Miś rozstrzygnięty! Nagły zwrot w sprawie filmu "Polityka"
Konflikt Vega-Miś rozstrzygnięty! Nagły zwrot w sprawie filmu "Polityka" Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/Instagram/Patryk Vega

Patryk Vega nakręcił film o politykach (i nie tylko) i podpadł możnym tego kraju. Bartłomiej Misiewicz pozwał go o obrazę jego imienia. Sprawa właśnie została zamknięta.

Imprezy, panoszenie się w ministerstwie, dzikie harce na poligonie, narkotyki i homoseksualny związek z szefem - to wszystko (i wiele więcej) Patryk Vega ujął w swoim najnowszym filmie "Polityka". A akurat w przypadku wymienionych właśnie "przewinień", inspirował się Bartłomiejem Misiewiczem.

Fragmenty filmu Vega udostępniał w sieci, ale nie wszystkim się one spodobały. "Miś" Misiewicz stwierdził, że reżyser przegina - niszczy jego dobre imię (sic!) i musi ponieść za to karę. Pozwał więc Vegę, zażądał wstrzymania dystrybucji filmu i zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych. I właśnie sprawa ta znalazła swoje zaskakujące rozwiązanie.

Nagły zwrot

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", na początku sierpnia Misiewicz wycofał wniosek o wstrzymanie dystrybucji "Polityki". Później miał cofnąć całe oskarżenie, więc sprawa w sądzie została umorzona.

Czemu zdecydował się na taki krok? Czyżby stwierdził, że nikt go jednak nie obraził? A może poczuł, że z jakiegoś powodu stoi na pozycji przegranej? Tego jeszcze nie wiadomo, choć wszystko ma się wkrótce wyjaśnić - jego pełnomocnik planuje ponoć wydanie w tej sprawie oficjalnego oświadczenia.

Premiera filmu "Polityka" nie jest już więc zagrożona. Film pierwsi widzowie zobaczą już 4 września.

Czytaj także