18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Koniec pewnej epoki"

Koniec "Klanu"? Smutna wiadomość dla fanów serialu

30.05.2023  19:59
Koniec "Klanu" w TVP? Smutna wiadomość, "koniec epoki"
Koniec "Klanu" w TVP? Smutna wiadomość, "koniec epoki" Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Czekacie na nowe odcinki serialu „Klan” w TVP? Pojawiły się doniesienia, że nadciąga koniec serialu przez spadającą oglądalność. „Telemagazyn” i „Wirtualne Media” ujawniają nowe informacje o losach kultowej telenoweli.

Serial „Klan” to najdłużej nadawany polski serial. Polacy śledzą losy rodziny Lubiczów od 26 lat. Oglądalność serialu TVP zaczyna jednak spadać. Czy to oznacza KONIEC KLANU?

Koniec serialu Klan? Oglądalność spada, umowa z TVP wygasa

Jak podaje portal Wirtualne Media, oglądalność serialu „Klan” w ostatnim sezonie 2022/2023 wyniosła średnio 990 tysięcy osób. To spadek o średnio 100 00 widzów. Pojawiły się też informacje o problemach finansowych, a aktorzy podobno muszą grać w swoich prywatnych ubraniach.

Ostatnio zmieniła się też tytułowa piosenka z serialu „Klan”. Ryszard Rynkowski nie zaśpiewa już tekstu „Jak pory roku Vivaldiego…” Nowa piosenka z Klanu została dosłownie zaorana w internecie.

Czy TVP zakończy swój kultowy serial?

Na razie nie padła jeszcze żadna oficjalna informacja na temat zakończenia serialu, jednak jeśli ta tendencja się utrzyma, może to oznaczać koniec pewnej epoki w polskiej telewizji. „Klan” nadawany jest pod ponad ćwierć wieku i wypromował wiele młodych talentów, oraz przypomniał te troszkę zapomniane

- pisze Telemagazyn.

Jak donosi Interia, umowa między produkującą serial "Klan" spółką Triplan a Telewizją Polską wygasa w czerwcu 2023. Paweł Karpiński i Wojciech Niżyński, czyli właściciele Triplanu, są producentami „Klanu”. Co więcej, Niżyński napisał scenariusze do kilkuset odcinków, a Karpiński odpowiada z reżyserię ponad 4000 odcinków „Klanu”.

Przy produkcji "Klanu" Triplan współpracuje w ramach różnego rodzaju umów z: aktorami, reżyserami, operatorami, scenografami i kompozytorami. Płaci także m.in. statystom i specjalistycznymi firmom świadczącymi różnego urodzaju usługi filmowe

- wyjaśnia Interia.pl.

Jak na razie czeka nas KONIEC KLANU… na okres wakacji. Ostatni odcinek przed wakacyjną przerwą zostanie wyemitowany 3 czerwca w piątek. Miejsce „Klanu” w ramówce zajmie ukraiński serial "Tajemnice", który rozgrywa się w trakcie II wojny światowej

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje